V obci Jablonec dnes ráno padl 162 metry vysoký komín: Co je známo

Během dnešního rána komín bývalé výtopny na Brandlu přestal existovat. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Komín/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

K pádu komínu nedošlo kvůli neopatrnosti, ale bylo to předem zorganizováno. Střelmistři použili k tomu pětasedmdesát kilogramů trhaviny typu dynamit, a k tomu dvěstě padesát rozbušek.

Komín/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Sto šedesát dva metry vysoký komín tak se celý se srovnat s zemi během pouhých patnácti sekund. Konstrukce s váhou přes deset tisíc tun byla dříve jednou s nejvyšších v celém Libereckého kraji.

Komín/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

To, jak střelmistři se připravují na explozi a jak samotná konstrukce se ničí, mohli sledovat občané, i když na bezpečném vzdáleni. Na poslední minuty existence komínu přišlo podívat přibližně tisíc lidí.

Komín/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Hlavní střelmistr Vladimír Pravda po padu okomentoval celý případ. „Z našeho pohledu to dopadlo tak, jak jsme projektovali a připravovali,“ sdělil Pravda.

PSALI JSME: KORONAVIROVÁ EPIDEMIE POSILUJE: ROMAN PRYMULA ŘEKL, KDE JE AKTUÁLNĚ NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOST NAKAZIT SE

ČTĚTE TAKÉ: JAKÝ POTENCIÁL PŘED VOLBAMI MAJÍ POLITICKÉ STRANY: AGENTURA KANTAR CZ UKÁZALA, KOHO LIDÉ PLÁNUJÍ VOLIT NA PODZIM DO SNĚMOVNY

Share