V obchodech znovu hrozí fronty: proč Česko čeká zdražování toaletního papíru

Předpokládá se, že se zdraží toaletní papír ihned o několik desítek procent. Důvodem je nedostatek dřevěné buničiny, která se používá pro jeho výrobu. Píše o tom web tn.nova.cz.

Někdo si určitě pamatuje na fronty v drogeriích, které se tvořily při nákupu toaletního papíru. Nyní by se mohlo stát něco podobného, když lidé poběží do obchodů za levným toaleťákem.

Toaletní papír / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ekonom Lukáš Kovanda říká, že si již brzy můžeme připomenout socialistickou dobu, když stály velké fronty na toaletní papír.

Rodiny, které mají vyšší spotřeby tohoto výrobku mohou si tak již teď nakoupit o trochu víc, aby ušetřily. Další říkají, že si možná nakoupí jen o několik balíků navíc nebo s humorem dodávají, že mohou použit noviny.

Drogerie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Po celém světě nyní chybí dřevěná buničina a celulóza, která se používá pro výrobu toaletního papíru. V Česko to způsobilo vykácení lesů kvůli kůrovci.

Zdražování se ale neplánuje u veřejných toalet, které mají velké předzásobení.

Toaletní papír / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Další ekonom předpokládá, že se papír zdraží o deset procent, protože se nekazí a lidé si nějaké zásoby udělají. Velká část toaletního papíru se dováží ze zahraničí, protože česká výroba nestačí.

Nejvíce nyní cítí nedostatek toaletního papíru v USA, kde řetězce musí omezit jeho prodej.

PSALI JSME: MILOŠ VYSTRČIL PROMLUVIL O ZDRAVOTNÍM STAVU PREZIDENTA: KAREL SCHWARZENBERG PROHLÁSIL, ŽE JE TŘEBA ZAČÍT JEDNAT

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA PŘED VOLBAMI SCHVÁLILA DESATERO PRO DŮCHODCE: JAK CHCE PENZISTŮM USNADNIT ŽIVOT A PŘIPRAVIT ČESKO KE STÁRNUTÍ POPULACE

Share