Ústřední vojenská nemocnice poslala Senátu dopis s aktuálním zdravotním stavem Miloše Zemana: Komise v úterý zahájí jednání o dočasném zbavení prezidenta pravomocí

Senát dostal odpověď od Ústřední vojenské nemocnice ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Odpověď zda hlava státu může vykonávat funkci není zveřejněná a nekomentuje ji ani horní komora Parlamentu. Senát během tohoto týdne začne jednat o dočasném zbavení pravomocí. Musí to ale schválit obě komory. Informuje o tom web idnes.cz.

Dotaz byl ÚVN zaslán 15. října a 18. října ředitel nemocnice Miroslav Zavoral předal Senátu odpověď.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice poděkovala odborníkům za pomoc s připravováním odpovědi a dodala, že zveřejněná nebude.

„S dopisem, jehož obsah nebudeme nijak komentovat, se seznamuje předseda Miloš Vystrčil, který ho poskytne členům organizačního výboru Senátu,“ uvedla Nguyen Sue a nechtěla komentovat další podrobnosti o obsahu dopisu.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

V úterý senátní komise začne řešit, zda je potřeba dočasně zbavit prezidenta pravomocí podle článku 66 Ústavy České republiky.

Musí to ale schválit obě komory Parlamentu prostou většinou a jmenovat premiéra by tak mohl předseda Sněmovny.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Prezident byl hospitalizován již podruhé během krátké doby a jako důvod se uvádí chronická onemocnění. Mluví se o tom, že Zeman trpí problémy s játry a musí využívat vnější oběhový systém pro očištění krve.

PSALI JSME: VOJTĚCH NA MINISTERSTVU ZDRAVOTNICTVÍ KONČÍ: PREMIÉR BABIŠ NABÍZÍ RESORT OPOZICI A PROZRADIL, KDO BY PODLE NĚHO MĚL BÝT MINISTREM

PŘIPOMÍNÁME: NEČAS ŘÍKÁ, ŽE VLÁDA PROMRHALA MNOHO LET A MÍSTO JEHO ZRUŠENÉ REFORMY NIC NENABÍDLA: CO BY EXPREMIÉR ZMĚNIL V SOUČASNÉ DOBĚ

Share