Ukrajinci řekli, které země považují za přátelské: Česko se dostalo do pětky nejpřáteltějšich státu

Ukrajinská agentura Rating zveřejnila před pár dny výsledky průzkumu. Podle průzkumu 93 procent Ukrajinců věří, že Ukrajina může tuto válku vyhrát. Tři ze čtyř respondentů se domnívají, že se situace vyvíjí správným směrem. Většina Ukrajinců také vnímá Česko jako přátelský stát. Průzkumu se zúčastnilo tisíc lidí. Píše o tom web Echo24.cz.

79 procent dotázaných Ukrajinců považuje Česko za přátelskou zemi, jde o páté místo v žebříčku. Na prvním místě je Polsko, 96 procent lidí označilo tento stát za přátelský.

Ukrajinci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Litva je na druhém místě s výsledkem 85 procent. Na třetím místě se umístila Velká Británie s výsledkem 86 procent, ale někteří občané ji považují spíše za nepřítele.

Spojené státy byly na čtvrtém místě. 88 procent dotázaných se domnívá, že Amerika je pro ně přátelský stát. Určitý počet lidí má ale jiný názor.

Ukrajinští uprchlíci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Rusko a Bělorusko považují Ukrajinci za nepřátelské státy. Pokud jde o Čínu, 63 procent respondentů ji považuje za neutrální stát. 15 procent Ukrajinců uvedlo, že Čína je pro ně přátelský stát, dalších 17 procent mělo jiný názor.

Také 6 procent Ukrajinců uvedlo, že Německo pro ně není přátelská země. 12 procent dotázaných nepovažuje za přátelskou zemi Maďarsko.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Čtyři z pěti respondentů jsou přesvědčeni, že jejich státu nehrozí rozštěpení kvůli vojenskému konfliktu. Drtivá většina lidí věří, že Ukrajina vyhraje. Zhruba polovina z nich věří, že se tak stane v následujících týdnech.

PSALI JSME: ZELENSKYJ VAROVAL EVROPU: NA RUSKÉ VOJENSKÉ TECHNICE UŽ PÍŠOU „DO BERLÍNA“

PŘIPOMÍNÁME: „MOBILIZACE JE CHAOTICKÁ“: RUSOVÉ PODLE UKRAJINCŮ MAJÍ ZÁSOBY JÍDLA A MUNICE JEN NA TŘI DNY

Share