Toulavý pes pomohl cestujícím najít cestu z temnoty do tábora: Ale nevzali ho z sebou, existují pro to důvody

Muž na své stránce na sociální síti Reddit uveřejnil snímek psa, který ho a jeho kamarády zachránil v horách, ale komentátoři mají na muže jednu otázku. Pes poskytl pomoc lidem, a ukázal jim cestu do tábora a oni ho z sebou nevzali. Sledující muže však takové rozhodnutí neodsuzují.

Pes/Zdroj: medialeaks.ru

Dle muže šel himálajský ovčák jedenáct km spolu se svými společníky po cestičce v horách. Kdyby nebyl pes, mohli by se cestovatelé cestu zpět nenajít, protože byl večer a tma a pravděpodobně bez pomoci psa by cestu se do tábora jim najít nepovedlo.

Pes/Zdroj: medialeaks.ru

“Toto je himálajský ovčák, který nám ukázal cestičku a kráčel s námi 7 mil. Jakoby opravdu znal, že se ztratíme, jakmile přijde tma. Když jsme si potřebovali odpočinek, seděl vedle, a pak se znovu pokračoval, ale nejdříve kontroloval, zda sledujeme za nim,“ uvedl jeden z cestujících.

Pes/Zdroj: medialeaks.ru

Uživatelé webu byli se záchranářem psů nadšení. Za několik jeho snímek dostal více než 100000 lajku, následně se objevil snímek psa s medaili kolem krku.

Jedna otázka, která zajímala veřejnost, byla: našel-li ten hezký pejsek nový domov?
Redditor se rozhodl nebrat psa k sobě domů. Ne kvůli sobectví: muž je přesvědčený, že psovi je líp tam, kde nyní žije. A lidé chválí takové přemýšlivé rozhodnutí.

“To je pravda. Život v horách je snem takových psů,“ píše jeden z nich.

PSALI JSME: ŽENA SI KOUPILA DRAHÉ ŠTĚNĚ, ALE JEJÍ PŘÍBUZNÍ SE HO ZAČALI BÁT: UKÁZALO SE, ŽE TO NENÍ PES

ČTĚTE TAKÉ: PES VÝBORNĚ ZPÍVÁ SPOLU S MAJITELEM V KOUPELNĚ: TENTO DUET SE JIŽ STAL POPULÁRNÍ PO CELEM SVĚTĚ

Share