TOP 09 promluvila o privatizaci České pošty: Markéta Pekarová Adamová řekla, proč se stát má zbavit některého majetku

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová promluvila o privatizaci státního majetku, kritice bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska či stávkové pohotovosti odborů. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Pekarová Adamová souhlasí se zásahy policie, pokud se někdy dějí nekalé věci. Reagovala tak na zásah kriminalistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu na pražském magistrátu. Zapleten do této situace je také náměstek primátora Prahy Petr Hlubuček. Politička si ale myslí, že to TOP 09 nijak nezasahuje.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Politička se také vyjádřila ohledně stávkové pohotovosti odborů. Markéta Adamová Pekarová si myslí, že se tato situace hodí jejich předsedovi Josefu Středulovi, který hodlá kandidovat na prezidenta České republiky.

„Myslím, že to není moc fér, zároveň chápu to napětí,“ řekla šéfka Sněmovny s tím, že vláda dělá vše, aby krizi zvládla a nemělo to silný dopad na lidi s nízkým příjmem.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Odboráři chtějí, aby vláda zvýšila platy ve veřejném sektoru o 15 %. Pekarová Adamová si ale myslí, že by to vedlo k dalšímu zvýšení inflace a lidem nijak nepomohlo.

Nedávno TOP 09 také navrhla prodat část státního majetku a týká se to například Budějovického Budvaru. Adamová Pekarová je přesvědčená, že stát nemá vařit pivo. Nevidí v privatizaci možnost získat nějaké velké peníze, ale bere to jako zeštíhlování státu.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dalším podnikem, kterého se stát může vzdát je Česká pošta. Dle slov političky soukromé firmy tuto práci zvládají mnohem lépe.

Do TOP 09 se v poslední době hodně pouštěl exministr ekonomiky Miroslav Kalousek. Nelíbil se mu především návrh rozpočtu. Pekarová Adamová neví, proč Kalousek kritizuje všechny návrhy vlády a předpokládá, že důvodem může být nezohlednění jeho návrhu zmrazení penzí.

Psali jsme:“Já i Pepa jsme věřící, oba jsme také pokřtění“: Dvě mladší děti Ornelly Koktové, Sven a Lili, prožily významný životní okamžik

PSALI JSME: ČESKÁ POŠTA O VÍKENDU OMEZÍ PROVOZ: JAK DLOUHO TO BUDE TRVAT A CO JE PŘÍČINOU

PŘIPOMÍNÁME: MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ ŘEKLA, ŽE BY STÁT MĚL PRODAT BUDVAR: ZDENĚK NEKULA S TAKOVÝM NÁVRHEM KATEGORICKY NESOUHLASÍ

Share