Markéta Pekarová Adamová řekla, že by stát měl prodat Budvar: Zdeněk Nekula s takovým návrhem kategoricky nesouhlasí

Strana TOP 09 navrhla, aby stát prodal nepotřebný majetek. Argumentovala tím, že by to byl jeden z kroků, který by přispěl ke konsolidaci veřejných financí. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová řekla, že by bylo možné prodat například pivovar Budějovický Budvar. Informuje o tom portál TN.cz.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

TOP 09 v úterý navrhla, aby stát prodal svůj majetek, který není podle strany podstatný pro vykonávání hlavních funkcí. Nejde jen o nemovitosti, ale také o firmy, které stát vlastní alespoň částečně.

Uvedlo to předsednictvo strany ve svém prohlášení. Šéfka TOP 09 Pekarová Adamová se domnívá, že stát by neměl provozovat hotel ani vařit pivo. Nevidí k tomu racionální důvody.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Zdůraznila, že strana nenabízí privatizaci klíčové infrastruktury. „Zároveň od nás neuslyšíte slova o národním pivovaru jako rodinném stříbru,“ řekla pro Právo Markéta Pekarová Adamová

S takovým návrhem ale šéf resortu zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) kategoricky nesouhlasil. Přirovnal to k tomu, kdyby Saúdská Arábie prodala ropná pole. Připomněl, že loňský zisk pivovaru činil 305 milionů Kč.

Zdeněk Nekula / Zdroj: youtube.com

Šéf státní pokladny Zbyněk Stanjura (ODS) řekl, že pro něj je jednou z priorit, aby stát efektivně nakládal se svým majetkem. To znamená, že je pro něj důležité, aby určitý majetek státu nebyl tím, co brání kvalitním rozvojovým projektům pro obce a kraje.

Dle mluvčí pivovaru Budvar Barbory Bláhové podnik zatím čeká, zda ministři budou o prodeji pivovaru jednat. Zatím to bylo jen vyjádření zástupců jedné strany.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

„Pro nás jsou v současné chvíli směrodatná slova pana ministra zemědělství, že se nic prodávat nebude,“ uvedla pro TN.cz Barbora Bláhová.

PSALI JSME: POSLANCI SCHVÁLILI PŘÍSPĚVEK 5000 KČ NA DÍTĚ: KDO BUDE MÍT NA TENTO BONUS NÁROK

PŘIPOMÍNÁME: ČESKÁ POŠTA O VÍKENDU OMEZÍ PROVOZ: JAK DLOUHO TO BUDE TRVAT A CO JE PŘÍČINOU

Share