„To asi zase nepochopila“: Pekarová Adamová a Kalousek se navzájem kritizují. Důvodem byl rozhovor za zavřenými dveřmi

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a bývalý šéf strany Miroslav Kalousek se navzájem kritizují. Bývalý šéf státní pokladny měl na schůzce za zavřenými dveřmi údajně říct, že je nutné zmrazit důchody. Nedávno však na Twitteru napsal, že to nenavrhoval. Šéfka Poslanecké sněmovny pak dodala, že se těchto slovních přestřelek už nechce účastnit. Informuje o tom CNN Prima News.

Markéta Pekarová Adamová pro CNN Prima News prozradila některé detaily schůzky za zavřenými dveřmi, setkání se zúčastnil i Miroslav Kalousek. Toto setkání se mělo konat ještě předtím, než Rusko napadlo Ukrajinu. Tehdy se diskutovalo o rozpočtu na letošní rok.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Podle ní bývalý ministr financí prý doporučoval, aby vláda zmrazila penze. Důchody by se neměly zvýšit ani o zákonnou valorizaci. Stát na to tehdy vyčlenil 21 miliard Kč.

S takovým návrhem předsedkyně dolní komory Parlamentu nesouhlasila. Vidí, že nyní zdražují energie, potraviny a další zboží, takže zmrazení důchodů by zhoršilo finanční situaci seniorů.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Chápe, proč exministr financí říká, že je třeba mít nízký rozpočtový deficit. Dodala ale, že Kalousek nebude na sociálních sítích psát to, o čem mluvil „za zavřenými dveřmi“, protože jeho návrhy mohou být nepopulární.

„Myslím si, že mu do jisté míry schází zodpovědnost,“ řekla Pekarová Adamová.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Miroslav Kalousek na její výroky reagoval. Podle něj nejsou její slova pravdivá. Prohlásil, že to znělo jinak, ale nechce veřejně mluvit o vnitrostranické diskusi.

Pak na Twitteru napsal, že na té schůzce nenavrhoval zmrazení důchodů. Předpokládá, že předsedkyně strany tehdy jeho slova nepochopila.

https://twitter.com/market_a/status/1549119676650643456

Markéta Pekarová Adamová mu odpověděla. Napsala, že pokud někdo v té místnosti špatně pochopil jeho výroky, pak to znamená, že to špatně pochopili všichni kromě něho samotného.

Dodala, že podobné jeho výroky se líbí opozičním poslancům. Těchto slovních přestřelek se už nechce účastnit.

Miroslav Kalousek reagoval i na kritiku ostatních uživatelů sociální sítě.

https://twitter.com/kalousekm/status/1549115431075602433

PSALI JSME: CO HODLÁ MARIAN JUREČKA DĚLAT, AŽ S POLITIKOU SKONČÍ: MINISTR PROZRADIL, JAK S MANŽELKOU VYCHOVÁVAJÍ PĚT SYNŮ

PŘIPOMÍNÁME: 38LETÁ MERIEM UZERLI Z VELKOLEPÉHO STOLETÍ PŘEKVAPILA SVÉ FANOUŠKY FOTKOU NA POSTELI: JAK NYNÍ VYPADÁ HEREČKA

Share