Co hodlá Marian Jurečka dělat, až s politikou skončí: Ministr prozradil, jak s manželkou vychovávají pět synů

Ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka byl v minulosti i ministrem zemědělství. Nyní se plně věnuje politice a práci ministra, ale zemědělství se mu také líbí. Co hodlá, až skončí s politikou? Promluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima News.

Marian Jurečka řekl, že se narodil do rodiny zemědělců a podobnou práci má rád. Nyní vykonává funkci ministra práce, takže většinu času tráví v Praze.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

V létě by se ale během dovolené rád vrátil domů a alespoň nějaký čas strávil na traktoru nebo na kombajnu. Kromě toho bude pravděpodobně cestovat s rodinou.

Jeho rodina společné cestování dlouho neplánuje, manželé se domluví a pak se prostě rozhodnou někam jet. V posledních letech trávili dovolenou v ČR.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

„Šlo o čas pod stanem nebo v obytném autě,“ řekl Marian Jurečka. Podle jeho názoru bude letos v létě něco podobného, jeho rodina bude opět improvizovat.

Ministr by chtěl s manželkou a pěti syny strávit nějaký čas letos i v zahraničí. Nyní je však hodně vytížený a nemá moc volného času, takže neví, jestli ještě letos pojedou do jiné země.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Chápe, že lidé chtějí, aby vše na ministerstvu probíhalo rychle, ale to často není možné. Byl by rád, kdyby měl více času na řešení zákonů a novel. Nyní se vše děje velmi rychle. Na druhou stranu si ale uvědomuje, že situace se výrazně změnila, takže je třeba jednat rychle.

„Je zde tato situace a my musíme hledat řešení, jak lidem pomoci,“ oznámil Marian Jurečka. Ministři se nyní snaží řešit energetickou a migrační krizi.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Členové jeho rodiny si v posledních letech zvykli, že ho nevidí tak často, jak by chtěli. Obvykle spolu tráví čas jen o víkendech. Ministr si uvědomuje, že to není nic dobrého ani ideálního, ale teď to nemůže změnit.

Ale když jsou spolu, snaží se trávit čas aktivně. I když je šéf resortu práce unavený, věnuje svůj volný čas blízkým.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Jeho rodina pracuje na farmě. Rodiče chtějí, aby jejich synové byli pracovití. Některé domácí práce začínají dělat ve 4 nebo 5 letech. „Takže doma máme jasný rozpis toho, co kdo dělá,“ dodal Jurečka. Podle něj je normální, že děti pomáhají rodičům na farmě.

„Doufám, že až jednou politiku v Praze zabalím, že se vrátím a budu zpátky zemědělcem,“ řekl ministr práce. Neví však, zda farmu převezmou jeho děti.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Zatím ale plní svou ministerskou funkci a tu práci má rád. Je spousta věcí, které by jako ministr mohl udělat a občanům by to pomohlo. Jednou z takových věcí bylo třeba milostivé léto.

PSALI JSME: METEOROLOGOVÉ PRODLOUŽILI VÝSTRAHU PŘED EXTRÉMNĚ VYSOKÝMI TEPLOTAMI: KDY SE V ČESKU ZNOVU OCHLADÍ PO TROPICKÉM VEDRU

PŘIPOMÍNÁME: “NEJSTE V TOM SAMY“: PŘÍTELKYNĚ JAROMÍRA JÁGRA SE NECÍTÍ PSYCHICKY DOBŘE. MODELKA FANOUŠKŮM SVĚŘILA PODROBNOSTI

Share