Tipy a triky pro majitele koček

Kočky jsou nekonečným zdrojem radosti v našem životě. Roztomilá vrnící stvoření vytvářejí v domě nevýslovnou pohodu, jsou oporou v těžkých chvílích a nevyžadují nic na oplátku. Kočky však nejsou jen štěstí a mručení, ale také ošoupané zdi, roztrhané záclony, vrstva chlupů na oblečení i všude jinde a někdy i louže v rohu. Abyste minimalizovali nároky na údržbu vašeho domácího mazlíčka, ale přesto si získali jeho srdíčko, bude se vám hodit výběr těch nejlepších tipů.

Domeček pro kočky z kartonových krabic a starých triček

Svět koček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Všechny kočky milují krabice. Pravděpodobně jste si toho všimli, zejména když jste svému mazlíčkovi koupili nějakou velkou hračku a pak jste zmateně sledovali, jak si hraje s krabicí od dárku, a vůbec jste nebrali ohled na to, že jste za ni utratili třetinu svého platu. Tato přirozená vášeň pro uzavřené a bezpečné prostory vám může hrát do karet – vytvořte kočce domov z krabice a trička, kterého vám není líto.

Zábavné hračky

Svět koček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nudí se vaše kočka a už si nehraje se svým starým, unaveným medvídkem? Cokoli lze vylepšit a obdařit novým kouzlem, které vaši kočičku potěší. Pravděpodobně už tušíte, že alternativní medicína vám pomůže. Jednoduše vložte kočičí hračky do vzduchotěsného sáčku a nechte je několik hodin s listy rostliny jménem šanta kočičí. A nebojte se, tato bylina je pro vaše domácí mazlíčky i pro vás zcela bezpečná. Nemá žádné škodlivé účinky a jediné, co na něm kočky přitahuje, je obsah esenciálních olejů, pro které mají zvláštní cit.

Když vám vaše kočka překáží při práci

Svět koček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Častým problémem je, že ať děláte, co děláte, vaše kočka to dělá s vámi, ať už blokuje televizi, klouže po knize nebo bezcílně bloudí po notebooku s podezřelým vzkazem pro vašeho kolegu. Řešení daného problému je mnohem humánnější než vykázání kočky z místnosti. Stačí kočce dát jakoukoli krabici, i malou, vedle vás a kočka do ní okamžitě vleze.

Oáza s živou trávou

Svět koček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud vaše kočka žije výhradně doma a nechodíte s ní na procházky, zkuste jí vytvořit malý koutek přírody. Do velké mělké plastové nádoby nasypte trochu zeminy a zasaďte trávu, která rychle roste a vypadá dobře. Váš mazlíček bude pohodlně předstírat, že sedí v úkrytu a loví vaše pantofle.

Získávání jídla za každou cenu

Svět koček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

A o nejdůležitější součásti života každé kočky – o jídle. Kočky jsou rození lovci a rády jedí to, co samy „uloví“, protože čerstvě ulovená potrava je klíčem k čerstvosti. Dejte jim, co chtějí! Ne, ne, samozřejmě ne živou myš, ale speciální přípravek, který kočce porcuje potravu formou hry. Bohužel to funguje pouze v případě, že vaše kočka jí suché krmivo. Pokud se však nebojíte hrudek masa rozesetých po celém bytě, zkuste to i s přírodními potravinami. Nejjednodušší způsob je vyříznout malý otvor do standardní půllitrové plastové láhve (nezapomeňte okraje zalepit, aby si kočka při hře neporanila tlapky) a dát dovnitř trochu jídla. Při kutálení láhve se vysype trocha jídla a váš mazlíček zažije vzrušující večer, kdy si sám připraví večeři.

Svět koček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud máte více času, můžete si vytvořit skutečnou „překážkovou dráhu“. Na této metodě je příjemné to, že nemusíte celý den poslouchat, jak kočky honí po bytě řinčící láhev. Budete potřebovat jen tucet obalů na toaletní papír a list kartonu nebo prázdnou krabici.

Díky těmto radám vás domácí mazlíček nebude zbytečně obtěžovat, nebude smutný bez vaší pozornosti a rozhodně nebude mít nikdy hlad.

PSALI JSME: DÍVKA SI HLEDALA PSA V ÚTULKU, KTERÝ BY SE DOTKL JEJÍHO SRDCE: NAJEDNOU SI DÍVKA VŠIMLA ZNÁMÉ OČI NA ZRZAVÉ TLAMĚ

PŘIPOMÍNÁME: TO JE TO, CO DĚLÁ LÁSKA: SNÍMKY, KDE JE VIDĚT JAK SE PROMĚŇUJÍ TOULAVÉ PSY, PO TOM, JAK SI NAJDOU NOVÝ DOMOV

Share