„Ti, kteří se nenechají testovat, budou mít daleko přísnější hygienický režim“ : na ministerstvu zdravotnictví uvedli, jaká pravidla budou platit pro zaměstnance, kteří odmítají testování na covid-19

Pokud zaměstnanci odmítnou testování na koronavirus, budou muset všude nosit respirátory a také budou pro ně platit další zvláštní podmínky, například oddělený stůl v závodních kantýnách. Dle ministerstva zdravotnictví firmy budou muset hlásit na hygienu seznamy lidí, kteří testování odmítli. Hygienici také mohou firmy zkontrolovat a rozdat pokuty. Informuje o tom web echo24.cz.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Ti, kteří se nenechají testovat, budou mít daleko přísnější hygienický režim,“ uvedl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic s tím, že zaměstnanci budou muset nosit respirátory a odděleně stolovat v kantýnách.

Hygienické služby se také chystají kontrolovat firmy, kde jsou zaměstnanci, kteří testování na covid-19 odmítli. Pokud dojde k některým porušením, hygienici mohou udělit pokuty, ale nemusí.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Dle vyjádření ministra zdravotnictví Vlastimila Válka vláda ještě bude jednat o výjimkách v testování. „V testování je obrovské množství výjimek, které se dají shrnout jednoduše. První z nich je home office,“ vysvětlil šéf resortu s tím, že testování nemusí být povinné pro zaměstnance, kteří nekontaktují s jinými lidmi, například vrátný na parkovišti.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Válek také upozornil, že také nelze, aby ráno přišel do práce řidič, měl pozitivní antigenní test a metro nevyjelo. Vláda proto projedná modely, jak testování v těchto případech bude probíhat.

PSALI JSME: „Ti, kteří se nenechají testovat, budou mít daleko přísnější hygienický režim“ : na ministerstvu zdravotnictví uvedli, jaká pravidla budou platit pro zaměstnance, kteří odmítají testování na covid-19

PŘIPOMÍNÁME: VÁLEK OTOČIL A ODLOŽIL UZNÁVÁNÍ PCR TESTŮ PRO VSTUP DO RESTAURACÍ: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ PROZRADIL, KDY SE VLÁDA VRÁTÍ K TÉTO MOŽNOSTI

Share