Válek otočil a odložil uznávání PCR testů pro vstup do restaurací: ministr zdravotnictví prozradil, kdy se vláda vrátí k této možnosti

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek před volbami do Sněmovny mluvil o tom, že by se PCR testy mohly uznávat pro vstup do hospod, kin či bazénů. Nyní ale tento slib zřejmě odkládá. Politik prohlásil, že se diskuze o tom, co se bude uznávat uskuteční až po skončení vlny omikron. Informuje o tom web idnes.cz.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu znovu zdůraznil, že očkování je velmi důležité, protože lidé kteří nemoc prodělali nebo mají vakcinaci za sebou, nejspíš nebudou trpět těžkým průběhem koronaviru.

Válek zdůraznil, že PCR test nepomáhá zvládnout nemoc a kapacity pro testování jsou určeny především pro lidi, kteří mají podezření na nákazu.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Bývalá vláda zrušila uznání PCR testů pro vstup do restaurací či kadeřnictví od 22. listopadu. Válek tehdy říkal, že nový kabinet PCR testy uznávat bude. Opakoval to i krátce poté, co byl jmenován ministrem zdravotnictví místo Adama Vojtěcha.

„Je nutné ukázat, že když přijdu do této místnosti, bude minimální šance, že budu šířit koronavirus, když budu mít test,“ říkal tehdy Válek.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Stále však platí opatření, která schválila Babišova vláda a nyní se čeká, jak bude probíhat vlna omikronu. Válek ovšem neočkovaným osobám nechává nadějí a tvrdí, že vláda bude jednat o možnosti testy znovu uznávat.

PSALI JSME: SENÁTOR JIŘÍ RŮŽIČKA ŽÁDÁ VLÁDU ZRUŠIT POVINNÉ OČKOVÁNÍ: POLITIK CHCE, ABY VLÁDA VYHLÁŠKU ZRUŠILA DŘÍV, NEŽ TO UDĚLÁ ÚSTAVNÍ SOUD

PŘIPOMÍNÁME: „MOJE VNITŘNÍ PŘESVĚDČENÍ JE KOMUNISTICKÉ, VE SMYSLU PŮVODNÍM“: KANDIDÁTKA NA PŘEDSEDKYNI PIRÁTŮ PROMLUVILA O SVÝCH POLITICKÝCH NÁZORECH

Share