„Tak já jedu“: Andrej Babiš odjel karavanem s hesly „Za Babiše bylo líp“ na jižní Moravu

Bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš usedl za volant karavanu a vyrazil na jižní Moravu. Vysvětlil, že chce komunikovat s voliči, nicméně odmítl, že jeho cesta je součástí předvolební kampaně. Na obytném voze je však nalepen slogan „Za Babiše bylo líp“. Píšou o tom Novinky.cz.

Předseda ANO koncem loňského roku oznámil, že si koupil obytný vůz. Vysvětlil, že chtěl jezdit po republice a komunikovat s lidmi.

Původně plánoval, že se vydá na cestu v únoru, ale tehdy to nestihl. V pondělí 16. května ale usedl zavolant a zamířil za voliči. Tento měsíc chtěl navštívit Břeclav, Brno, Znojmo a Vyškov.

„Už jsem to jednou řídil a je to jednoduché. Jenom při couvání je to delší. Pojedeme rovně po D1,“ řekl Andrej Babiš v pondělí před odjezdem.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Média v posledních měsících píší, že by bývalý premiér mohl kandidovat na prezidenta. Andrej Babiš už dříve řekl, že to zvažuje, ale svou kandidaturu zatím oficiálně nepotvrdil.

V pondělí řekl, že pokud by se rozhodl kandidovat, byl by pro něj tento kontakt s lidmi velmi důležitý. Podle jeho slov ale jeho současná cesta není součástí kampaně.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho politik oznámil, že nyní má také účet na Instagramu. Tam zveřejnil již svou první fotografii, ke které napsal „Tak já jedu”. Požádal také lidi, aby ho sledovali i na této sociální síti.

PSALI JSME: „JSME V SITUACI, KDY MÁME JEN DVĚ MOŽNOSTI“: OLGA RICHTEROVÁ ŘEKLA, JAK BY BYLO SPRÁVNÉ VNÍMAT, ŽE ČESKO NYNÍ POMÁHÁ UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: „OKUPANTI SI STÁLE NECHTĚJÍ PŘIZNAT, ŽE SE DOSTALI DO SLEPÉ ULIČKY“: ZELENSKYJ PROHLÁSIL, ŽE „SPECIÁLNÍ OPERACE“ RUSKA UŽ ZKRACHOVALA

Share