Syn přivez svou matku do domova důchodců a zapomněl na ni

V létě k nám přivez svou starší matku, aniž by skutečně vysvětlil proč. Nechtěl ji vidět plakat. Neměl odvahu všechno přiznat. Nařídil mi, abych to udělala. Nemám ráda takové lidi.

Babička/Zdroj: faktyisovety.com

Když se moje oči setkaly s její poprvé, začalo mi bolet srdce. Babička se ukázala jako velmi dobrý a vřelý člověk, o čemž svědčí její jemný pohled a úsměv.

Ztuhla jsem, nevěděla jsem, jak začít konverzaci. Nechtěla jsem jí ublížit. Nakonec její příběh nebyl zábavný.

Její syn ji nechal v domově důchodců. Už ji nepotřebuje. Je mu jedno, jak by měla žít dál – bez tepla, bez blízkých, bez komunikace.

Žena stále věřila, že její syn přijde a vezme ji znovu domů. Snila o tom. Nechtěla jsem zlomit její naděje. Dokonce přišel jednou za tři týdny a jen na pár minut a tvrdil, že má příliš mnoho práce.

Babička měla také dceru. Ale jak řekla žena, z nějakého důvodu dala přednost svému synovi. Dceru tak nemilovala a věnovala jí méně pozornosti. Neviděli se déle než tři roky… Nyní chápe, že udělala obrovskou chybu. Opravdu ji chce vidět, ale neví, jak ji kontaktovat.

V neděli babička měla narozeniny. Dívala se z okna a čekávala svého syna. Věřila jsem, že se chystá přijít. Ale on nepřišel.

Rozhodla jsem ji trochu rozveselit. Proto jsem jí koupila dort a svíčky. Celé oddělení jí šlo poblahopřát. Babička se radovala jako malé dítě a dojalo ji to k slzám.

Moje směna skončila. Spěchala jsem domů. Na nádvoří jsem potkala neznámou ženu, která se zeptala, jestli náhodou neznám Elišku Novakovou.

„Samozřejmě, znám. Kdo jste?“ – jsem odpověděla.

Teprve teď jsem si všimla květin v jejích rukou.

„Jsem její dcera…“

Pomohla jsem jí najít pokoj. A teď přemyslím, že sny se plní, pokud tomu upřímně věříte.

PSALI JSME: BABIČKA NAHLÉDLA DO NOVÉ MATRACE A BYLO TAM DVOJITÉ DNO: KDYŽ UVIDĚLA, CO BYLO UVNITŘ TOHO DRUHÉHO, UTÍKALA PRO POMOC

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA NEZAPLATILA PARKOVÁNÍ A JEJÍ TRANSPORT ODVEZL ODTAHOVÝ VŮZ: KDYŽ VIDĚLI, NA ČEM JEZDÍ, LIDÉ PLAKALI SMÍCHY

Share