Syn odešel do nebe, snacha s dětmi zůstala v naší péči

Alice je mladá vdova, která žije v bytě svého manžela se dvěma dětmi. Rodiče muže jsou bohatí a pomáhají Alici, ale vše má své limity. Co si o tom myslí její tchyně:

„Můj jediný syn zemřel před třemi lety. Jeho manželka Alice zůstala s malými dětmi v bytě, který jsme koupili pro Jana jako svatební dar. S manželem jsme si mohli našetřit na spokojenou penzi a chápali jsme, že nezaměstnaná snacha nemůže bez podpory normálně žít. Ale vše má své limity.

Nyní Alice žije doslova v naší s manželem péči. Rozhodla se, že od nynějška je naší povinností starat se o vnoučata a pomáhat jim ve všem. Můj syn si vzal Alici, když otěhotněla. Vzali se, když mu bylo 22 let, a snaše bylo 20. Samozřejmě jsme je vzali pod svá křídla a především jsme novomanželům koupili byt.

Pár / Ilustrační foto / Zdroj: ufa.bezformata.com

Po skončení rodičovské dovolené jsme se dozvěděli, že Alice čeká druhé dítě. Zpočátku byla Alice v péči mého syna a teď v mé. A když můj syn odešel, Alice se rozhodla, že se s manželem postaráme o jejich rodinu, protože máme dvě vnoučata. Chápala jsem, že moje snacha zůstala bez obživy a s dvěma dětmi, tak jsem jí dál pomáhala.

Ale když děti vyrostly, čekala jsem, až Alice najde práci a postará se alespoň trochu o své děti. Dokonce jsem jí nabídla několik příležitostí, ale Alice to odmítla. Zůstává doma, protože děti se často cítí špatně, a proto nechodí do školky.

Alice celé ty roky plakala, jak je to pro ni těžké bez podpory manžela. A říkala, že děti potřebují bundy, boty, ponožky a další nezbytné věci, na které mladá nezaměstnaná matka nemá peníze.

Matka a dítě / lustrační foto / Zdroj: imom.me

Poslouchala jsem její bědování tak dlouho, že jsem se cítila provinile a že nějak jí dlužím. A mladá rodina bez otce potřebuje absolutně všechno. Bojím se o svá vnoučata, nevím, co se s nimi stane, když zemřu.

Alice si neustále stěžuje na život. Od té doby, když syn zemřel, se nic nezměnilo. S manželem kupujeme našim vnoučatům vše, co potřebují, a platíme poplatky za služby.

Alice u nás každý víkend nechává vnoučata. A není jasné, co dělá. Možná má přítele, ale skrývá to? Už nevím, co si mám myslet. Chtěla bych to všechno ukončit, ale obávám se, že moje snacha připraví nás o komunikaci s vnoučaty.“

PSALI JSME: KOLIK JEŠTĚ DĚTI SI CHCETE PORODIT, PTÁ SE TCHYNĚ: MATKA MANŽELA NECHCE DALŠÍ VNOUČATA

PŘIPOMÍNÁME: CHYSTÁME SE DOPŘÁT MÝM RODIČŮM VNOUČATA, ALE ONI NÁM PROSTĚ NECHTĚJÍ DÁT BYT

Share