Svatba se slavila hlasitě: Nevěsta najednou zbledla. Mezi hosty viděla Miroslava. Její první láska, se kterým se rozešla kvůli jeho matce, která nechtěla, aby si lékař vzal zdravotní sestru

Ten den přijela Markéta na návštěvu k babičce do vesnice. Ve městě pracovala jako zdravotní sestra v nemocnici. Proto babičku navštěvovala jen zřídka. A před dvěma dny se ji rozhodla navštívit. Tak upekla babiččin oblíbený dort, nakoupila sladkosti a jela do vesnice. Markéta se opravdu chtěla toulat podzimním lesem, sbírat houby a relaxovat.

Vychovávala ji babička, protože její rodiče žijí v zahraničí. Později nastoupila na lékařskou fakultu a pracovala v nemocnici. Tam potkala svoji první lásku. Miroslav byl lékařem, a když se matka přítele dozvěděla o jejich vztahu, stručně a jasně vysvětlila Markétě, že se nerovná jejímu synovi.

Dívka si nejprve myslela, že všechno přejde. Kluk nemůže poslouchat svou matku a opustit ji, svou milovanou. Ale stalo se. Zpočátku neodpovídal na její hovory, ale pak ji řekl: „Máma má pravdu. Jsem lékař a moje žena by také měla být lékařkou, ne zdravotní sestrou.“ Markéta nic neslyšela. Spěchala pryč, aby to neslyšela. Šla pracovat do jiné nemocnice a snažila se zapomenout na Miroslava a na své city. Nakonec bolest začala pomalu ustupovat.

Dívka pláče / Ilustrační foto / Zdroj: aif.by

Jednoho dne vyrazila dívka do lesa na houby. Když se ale rozhodla překročit potok, vyvrtla si nohu a spadla do vody. Když se pokusila postavit na nohy, došlo jí, že se stalo něco špatného – zlomenina. A dívka začala plakat.

„Co se stalo? Spadla jste do potoka?“ uslyšela Markéta. Před ní stál mladý muž. Uvědomil si, že se zranila, a začal dívce pomáhat.

Muž zavolal svému příteli a společně odvezli Markétu do nemocnice. Zlomenina byla složitá a vyžadovala hospitalizaci. Proto ji Filip často navštěvoval. Poté začali chodit na procházky a do kaváren. A jednoho takového večera ji požádal o ruku. „Samozřejmě, souhlasila jsem. Moc ho miluji! Rozhodli jsme se mít malou svatbu v naší vesnici. A jaké bylo moje překvapení, když jsem viděla Miroslava mezi hosty. Ukázalo se, že je příbuzným Filipa,“ řekla Markéta.

Když hosté začali tančit, Miroslav přistoupil k Filipovi. V očích měl smutek.

Ženich a nevěsta / Ilustrační foto / Zdroj: m.infox.ru

„Filipe, postarej se o ni,“ řekl příbuzný. „Pamatuješ, říkal jsem ti, že jsem chodil se zdravotní sestrou. A moje matka mi nařídila, aby ji opustil a vzal si Barboru? Markéta je ta zdravotní sestra. Je to poklad, o který se musíš starat a který jsem ztratil. Ach, kdyby se všechno dalo vrátit zpět! Poslechl jsem matku a vzal si Barboru, která mi teď kazí život a podvádí mě.“

„No, co ti můžu říct? Osud dává každému šanci získat štěstí,“ odpověděl Filip.

„Můžu za to, že jsem přišel o štěstí,“ řekl Miroslav. „I když … Markéto, moje milovaná, můžeme začít znovu?“

„Miroslave, v životě začínáme jen jednou. A děkuji Bohu za setkání s Filipem. On je moje štěstí! A jsem vděčná osudu, že mě před tebou zachránil,“ řekla Markéta.

PSALI JSME: SVĚDKYNĚ TĚSNĚ PŘED SVATBU OZNÁMILA NEVĚSTĚ, ŽE U NÍ NA SVATBĚ NEBUDE: CO SE STALO

PŘIPOMÍNÁME: UPLYNULO ŠEST MĚSÍCŮ A ADAM SE CHTĚL S OLÍVIÍ OŽENIT: KDYŽ SE ALE RODIČE PRÁVĚ CHYSTALI NA SVATBU, DO JEJICH DOMU VEŠLA CIZÍ DÍVKA

Share