Stavitelé narazili na tunel v podzemí a udělali správnou věc, že nevstoupili. Od takových nálezů musíte utíkat

Ukázalo se, že nejběžnější parkoviště v polském městě není jenom parkoviště – stačí zkontrolovat, co je pod ním. A tam – lístek na horror: ponurý starý tunel a vedle něj viditelné kosti. Ale stavitelé, kteří narazili na takový nález, věděli, jak v takových případech jednat.

Tunel/Zdroj: medialeaks.ru

Pracovníci ve městě Jaslo v jihovýchodním Polsku prováděli opravy na parkovišti, ale nedobrovolně skončili přímo v poněkud temném historickém filmu o středověku A začalo se to výměnou asfaltu.

Po odstranění vrstvy starého pokrytí a zeminy našli stavitelé několik velmi nepříjemných nálezů. Ukázalo se, že narušili něčí ostatky.

Narazili na další a další úlomky kostí, ale nebylo to všechno. Nakonec brzy narazili na tunel.

Tunel/Zdroj: medialeaks.ru

Tady se neobejdou bez pomoci odborníků: každý ví, jak neoprávněné pokusy dozvědět se více o takových věcech končí v hororových filmech. Archeologové udělali svou práci a rychle uklidnili stavitele.

Kosti/Zdroj: medialeaks.ru

Ukázalo se, že od 15. do 18. století byl na místě, kde je nyní parkoviště, klášter karmelitánských mnichů. Ale budovy a stavby byly zbořeny a místo bylo dávno zapomenuto.

Teprve v šedesátých letech byly náhodně objeveny dochované sklepy, ve kterých byly uloženy kosti mnichů. Jednalo se o kostnice – skladiště pro kosterní ostatky. Nejznámějším příkladem jsou pařížské katakomby.

Ale cihlový tunel byl postaven v druhé polovině 19. století a byl s největší pravděpodobností používán jako odtok dešťové vody.

Kosti/Zdroj: medialeaks.ru

Kostnice, která byla nalezena při rekonstrukci parkoviště, byla vyrobena při stavbě tunelu. Zdá se, že pracovníci XIX. století, stejně jako moderní, narazili na hromadění kostí. Potom uložili kosterní pozůstatky na jedno místo.

Kromě strašidelných nálezů objevili archeologové i to, co mohou bezpečně vzít do muzea – ​​více než 700 historických artefaktů, včetně 322 fragmentů keramiky a 307 fragmentů dlaždic.

PSALI JSME: SPITZ BYL KVŮLI SVÉ VELIKOSTI PŘEVEZEN DO ÚTULKU: KDYŽ HO PAK MAJITEL UVIDĚL NA INSTAGRAMUV, SVÉHO ČINU VELMI LITOVAL

PŘIPOMÍNÁME: PĚT DŮVODŮ, PROČ DĚTI S LEHKOSTÍ VYŠKRTNOU MATKU ZE ŽIVOTA, KDYŽ VYRŮSTAJÍ

Share