„Po celou dobu štěkal a my jsme ho nemohli uklidnit“: Rodina si z útulku vzala psa, který bez svých majitelů nemůže spát a vymysleli nádherný způsob, jak mu pomoct

Psi, stejně jako některá jiná domácí zvířata, nemůžou bez svého majitele. V některých případech to mají domácí mazlíčci tak těžké, že jejich majitelé musí přijmout velmi nečekaná opatření.

Rodina/Zdroj: goodhouse.com

Mopsu Shorty je více než 15 let. Jedenáct z nich žije s Markem a jeho manželkou Kristen. Mark vzal ještě velmi mladého psa z útulku, kde pracoval.

Mark a jeho mazlíček byli po celá ta léta nerozluční – majitel dokonce vzal psa s sebou na služební cesty. Ale s věkem začal Shorty snášet cestování stále horší a Mark se musel vzdát společných výletů. Přestože pes nikdy nezůstal úplně sám, velmi špatně se cítí bez svého majitele.

„Pokud Mark nebyl doma, měl Shorty velké starosti. Po celou dobu štěkal a my jsme ho nemohli uklidnit,“ – říká Kristen.

Úzkostné útoky negativně ovlivnily zdraví psa. Když to viděla, matka Kristen nabídla páru neobvyklý nápad – koupit manekýn, který vytvoří iluzi Markovy přítomnosti během jeho služebních cest.

Kristen nevěřila v úspěch tohoto, ale přesto se rozhodla to zkusit. Oblékla manekýn do oblečení Marka, dokonce koupila rukávy s tetováním, aby „falešný Mark“ vypadal přesně jako ten pravý.

Nový kamarád Shorty se jmenoval Fark.

Fark seděl na pohovce. Kristen k němu přivedla rozrušeného psa a k překvapení všech se Shorty okamžitě uklidnil, usadil se na klíně figuríny a usnul. Příští noc spala celá rodina dobře.

Pes/Zdroj: goodhouse.com

Kristen věřila, že figurína bude stačit jen pro legrační fotografii.

Ukázalo se však, že se stal skutečným lékem na těžkou úzkost vyčerpaného psa.

Psi/Zdroj: goodhouse.com

PSALI JSME: TOULAVÝ PES PĚTKRÁT SE SNAŽIL ODNÉST Z OBCHODU PLYŠOVOU HRAČKU JEDNOROŽCE: NAKONEC MU JI KOUPIL STRÁŽNÍK PRO KONTROLU ZVÍŘAT

PŘIPOMÍNÁME: PES BYL TAK VYČERPANÝ, ŽE UŽ NEMALÉ ANI SILY BOJOVAT O ŽIVOT: ZAVŘEL OČI, JAKO TO DĚLAJÍ DĚTI

Share