Stav Zemana po hospitalizaci zůstává utajovaný: politici tvrdí, že Hrad musí prozradit, co je s prezidentem

Už je to více než 24 hodin od hospitalizace prezidenta Miloše Zemana. Hrad zatím žádné informace neposkytuje. Premiér Andrej Babiš ovšem prohlásil, že stav hlavy státu není vážný. Informuje o tom web idnes.cz.

Mlčí i mluvčí Zemana Jiří Ovčáček. Politici ovšem nejsou spokojení a tvrdí, že veřejnost má vědět, co je s prezidentem.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Bylo by lepší, kdyby pan mluvčí dal nějakou pozitivní zprávu,“ uvedl Babiš s tím, že Ovčáčka o to poprosí. Premiér mimo jiné dodal, že hlava státu je v pořádku a jeho stav není vážný.

Komunikaci s veřejnosti mluvčímu prezidenta tvrdě vytkl předseda lidovců Marian Jurečka. Ten řekl, že není potřeba uvádět podrobnosti, ale Česko má právo vědět, proč Zeman byl hospitalizován.

Jiří Ovčáček / Zdroj: youtube.com

Podobně reagovala i předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Uvedla, že se něco podobného nemohlo konat, když prezidentem byl Václav Havel.

„Transparentní jednání nikdy nebylo a není silnou stránkou současné hradní kanceláře, takže mě její přístup vůbec nepřekvapuje,“ dodala politička.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Lídr hnutí Přísaha Robert Šlachta také, řekl, že občané by měli vědět, jak se má jejich prezident. Zemanu rovněž popřál brzké uzdravení.

Mlčení Hradu ovšem nevadí předsedovi komunistů Vojtěchu Filipovi či šéfovi SPD Tomio Okamurovi.

Hodně zdravě původně již popřáli také Andrej Babiš a předseda ODS Petr Fiala.

Zeman byl dostaven do nemocnice v úterý a údajně tam zůstane do pátku.

PSALI JSME: ČEŠI MAJÍ JASNO, S KÝM BY ANO MĚLO VYTVOŘIT KOALICI PO VOLBÁCH: ROZHODLI SE TAKÉ, KDO BY MOHL BÝT DALŠÍM PREMIÉREM

PŘIPOMÍNÁME: JAN HAMÁČEK PROZRADIL, KDY BY MOHL Z POLITIKY ODEJÍT: PROMLUVIL I O TOM, ZDA BY MOHL ZNOVU JÍT DO VLÁDY S ANDREJEM BABIŠEM

Share