Jan Hamáček prozradil, kdy by mohl z politiky odejít: promluvil i o tom, zda by mohl znovu jít do vlády s Andrejem Babišem

Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček uvedl, že stále cítí podporu lidí. Řekl také, že z politiky odejde, když už o něj nebude zájem. Promluvil o tom v rozhovoru pro CNN Prima News.

Na otázku, co je nyní největší hrozbou pro ČR Jan Hamáček odpověděl, že populismus. Podle jeho názoru k tomu směřují téměř všechny strany.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Nemyslí si, že by lídři předvolebních opozičních koalic Ivan Bartoš a Petr Fiala mohli být dobrými předsedy vlády. Přednost by nedal ani jednomu z nich.

Zároveň řekl, že pokud by se jako šéf sociálních demokratů ocitl v takové situaci jako v roce 2017, pak by souhlasil znovu jít do vlády s hnutím ANO a Andrejem Babišem.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Pokud jde ale o současné podmínky, nemůže říci, zda by se se současným premiérem znovu dohodl na vládě. Důležité ale je, aby jejich strana mohla prosazovat své priority.

Dodal, že v každém případě by bylo důležité, kdo by byla třetí strana, která by souhlasila podporovat jejich případnou koalici.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček doufá, že ČSSD bude mít v těchto volbách alespoň stejný výsledek jako v roce 2017, to znamená asi 7 nebo 8 procent.

Na otázku, kdy by mohl skončit v politice, odpověděl, že to udělá, když už o něj nebude zájem. Dodal, že jezdí po zemi a mluví s mnoha lidmi a cítí jejich podporu.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Ale pokud by se ukázalo, že ČSSD pod mým vedením neuspěla, tak by to byl signál skončit,“ dodal Jan Hamáček.

PSALI JSME: ČEŠI MAJÍ JASNO, S KÝM BY ANO MĚLO VYTVOŘIT KOALICI PO VOLBÁCH: ROZHODLI SE TAKÉ, KDO BY MOHL BÝT DALŠÍM PREMIÉREM

PŘIPOMÍNÁME: VOJTĚCH ŘEKL, JESTLI OČKOVÁNÍ BUDOU MUSET ABSOLVOVAT TESTY NA KORONAVIRUS: EXPERTI VARUJÍ PŘED NOVÝMI OPATŘENÍMI

Share