Nová pravidla pro řidiče: Sněmovna schválil zákon, který určuje vzdálenost při předjíždění cyklistů a výši pokuty za její nedodržování

Příští rok v červenci začne platit pravidlo, které nařizuje předjíždění cyklistů ve vzdálenosti 1,5 metru. Za nedodržování tohoto nařízení hrozí pokuta až 2 000 korun. Zákon byl schválen ve Sněmovně se změnami, které navrhli senátoři. Novelu nyní musí podepsat prezident Miloš Zeman. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Cyklista / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zákon poslancům byl vracen Senátem ještě v červnu. Senátorům se nelíbily vysoké tresty a chtěli, aby zákon začal platit až v polovině příštího roku.

Původně totiž poslanci navrhovali pokutu až 10 000 korun v případě nebezpečného předjíždění cyklistů. Rovněž řidičům hrozilo odebrání 7 bodů a zákaz řízení na 6 měsíců.

Sněmovna / Zdroj: youtube.com

Tak vysoké tresty se nezamlouvaly Senátu a nakonec Sněmovna schválila trest ve výši 2 000 korun.

Dle novely řidiči tak budou muset předjíždět cyklisty ve vzdálenosti 1,5 metru. Pro silnice s rychlostí 30 km/hod stačí jeden metr.

Cyklista / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podobná pravidla platí již ve Francii či Německu. Osoby, kteří zákon kritizují, poukazují, že nová nařízení bude těžko dodržovat a kontrolovat.

Psali jsme:František Janeček oslavil 77. narozeniny: Dcera Laurinové a Vojtka Valentýna vyrazila do společnosti

PSALI JSME: STAV ZEMANA PO HOSPITALIZACI ZŮSTÁVÁ UTAJOVANÝ: POLITICI TVRDÍ, ŽE HRAD MUSÍ PROZRADIT, CO JE S PREZIDENTEM

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ PAROUBEK SE OBJEVIL NA VEŘEJNOSTI SE SVOU PARTNERKOU: OKOMENTOVAL I TO, KDO BY MOHL BÝT NOVÝM PŘEDSEDOU VLÁDY

Share