Statistici uvedli, kolik očkovaných lidí se nakazilo koronavirem během posledního měsíce: Virologové zdůraznili, že protilátky potřebují čas, aby posílili

Ústav zdravotních informací a statistik uvedl, že od poloviny července do poloviny srpna většina nakažených koronavirem neměla očkování. Jedná se o 70 % lidí. K nakažení očkovaných dochází zpravidla po první dávce. Píše o tom web seznamzpravy.cz.

Za posledních 30 dní se většinou covid-19 nakazili osoby, které nemají imunitu proti koronaviru či nebyli očkování. Je to přibližně 70 % od všech pozitivních případů.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V absolutních číslech jde o 3992 lidí z 5667 nově nakažených. Ještě 15 % připadá na osoby, které mají jenom jednu dávku očkování.

Během posledních čtyř týdnů se koronavirem celkem nakazilo 628 lidí, které mají dokončené očkování. Je to 11 % ze všech nových případů.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Šéf statistiků Ladislav Dušek prohlásil, že tyto data nejsou skutečnou analýzou nákaz po vakcínách. Musí se podle něho brát v úvahu i dvoutýdenní lhůtu po druhé dávce očkování.

Dušek je přesvědčen, že očkování se většinou nakazí během prvních dnů po aplikaci vakcíny nejsou v tu chvíli bezinfekční.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

„Na datech vidíme, že velký podíl nákaz zjištěných po vakcinaci propukl velmi brzy po očkování,“ zdůraznil odborník.

Dle uvedených dat vyplývá, že je potřeba chránit se po první a druhé dávce vakcíny, minimálně prvních 14 dní.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Viroložka Ruth Tachezy uvedla, že protilátky potřebují čas, aby posílily a mohly efektivně na vir reagovat.

V minulosti ministr zdravotnictví Adam Vojtěch již říkal, že nakažení u osob, které mají dokončené očkování je minimální a těžký průběh se projevuje pouze ojediněle.

PSALI JSME: LÉKAŘKA PROMLUVILA O KOMPLIKACÍCH PO KORONAVIRU: VYSVĚTLILA TAKÉ, PROČ NEEXISTUJE UNIVERZÁLNÍ LÉK NA TUTO NEMOC

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ SPOLEČNĚ S MINISTREM ZAHRANIČÍ DNES SDĚLÍ INFORMACE O EVAKUACI ČECHŮ A MÍSTNÍCH SPOLUPRACOVNÍKŮ Z AFGHÁNISTÁNU: HNUTÍ VLČÍ MÁKY ŽÁDÁ O JEŠTĚ JEDEN SPECIÁL

Share