Šetření nákupu předražených respirátorů pokračovat nebude: policie uvedla důvody, proč vyšetřování zastavila

Šetření údajně předražených nákupů respirátorů ministerstvem zdravotnictví policie odložila. Tehdy resort nakupoval respirátory 2. třídy i za 777 Kč za kus, když nyní tento produkt stojí několik desítek korun. Informuje web novinky.cz.

O odložení věci ve věci nákupů respirátorů promluvil mluvčí Národní centrály organizovaného zločinu Jaroslav Ibehej.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Policie totiž zjistila, že stát neutrpěl finanční škody a v tu chvíli nebylo možné sjednat výhodnější podmínky na trhu.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvítal rozhodnutí policistů a dodal, že tehdy jeho resort dělal vše možné, aby zdravotníci dostali ochranné pomůcky.

Respirátor / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Závěry vyšetřování ukazují, že opozice na mě a na ministerstvo útočila neprávem,“ zdůraznil ministr Vojtěch, který tehdy taktéž vykonával tuto funkci.

Výhrady k nákupům zdravotnických pomůcek měla zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu. V jejich zprávě se uvádělo, že různá ministerstva nakupovala respirátory za velmi odlišné ceny.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo vnitra například nakupovalo respirátory FFP3 za 60 až 422 Kč, když resort zdravotnictví FFP2 až za 777 korun.

Vojtěch ale vysvětlil, že těchto respirátorů bylo zakoupeno velmi málo a prodávala je česká firma, která mohla ochranné pomůcky dodat příští den. Celkem jich bylo dodáno pouze 9 090 kusů ze 13 milionů, které ministerstvo za období pandemie nakoupilo. Průměrná cena všech respirátorů činí 80 korun.

PSALI JSME: BABIŠ SPOLEČNĚ S MINISTREM ZAHRANIČÍ DNES SDĚLÍ INFORMACE O EVAKUACI ČECHŮ A MÍSTNÍCH SPOLUPRACOVNÍKŮ Z AFGHÁNISTÁNU: HNUTÍ VLČÍ MÁKY ŽÁDÁ O JEŠTĚ JEDEN SPECIÁL

PŘIPOMÍNÁME: STATISTICI UVEDLI, KOLIK OČKOVANÝCH LIDÍ SE NAKAZILO KORONAVIREM BĚHEM POSLEDNÍHO MĚSÍCE: VIROLOGOVÉ ZDŮRAZNILI, ŽE PROTILÁTKY POTŘEBUJÍ ČAS, ABY POSÍLILI

Share