SPD zablokovalo jednání o pandemickém zákoně: Tomio Okamura tvrdí, že je to jen jinak pojmenovaný nouzový stav

Poslanci v úterý projednávali novelu pandemického zákona. Jednání zablokovalo hnutí SPD. Podle předsedy hnutí Tomia Okamury uplatnili právo veta a díky tomu se novela zákona už tento týden nebude projednávat. Prohlásil, že pokračuje diskriminace neočkovaných občanů. Informuje o tom server iDNES.cz.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

„Pakliže má být nouzový stav, ať si vláda vyhlásí nouzový stav,“ uvedl Tomio Okamura. Podle něj je pandemický zákon jen jinak pojmenovaným nouzovým stavem.

Předseda poslaneckého klubu Pirátské strany Jakub Michálek ještě před tím novinářům řekl, že v úterý poslanci nebudou novelu tohoto zákona projednávat ve zrychleném režimu.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

K projednání novely se pravděpodobně dojde na mimořádné schůzi dolní komory Parlamentu za týden v úterý.

Některým lidem se však podobné vládní návrhy rozhodně nelíbí. V úterý se také konala demonstrace proti novele pandemického zákona. Demonstranti přišli k budově Poslanecké sněmovny a měli také maketu šibenice.

Demonstrace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Protestu se zúčastnilo asi osm stovek lidí, organizátorem protestu bylo sdružení Otevřeme Česko – Chcipl PES. Podle Jakuba Michálka je šibenice vrcholem nevkusu.

Určitá část pandemického zákona přestane platit od 28. února. Kabinet by ale chtěl, aby platnost tohoto zákona byla prodloužena jen do listopadu letošního roku a aby bylo rozšířeno oprávnění vydávat mimořádná opatření.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Novelu pandemického zákona podpořil zdravotní výbor Sněmovny. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka vláda potřebuje nástroj, aby byla připravena na podzimní vlnu.

PSALI JSME: POSLANCI PROJEDNÁVAJÍ NOVELU PANDEMICKÉHO ZÁKONA: VLASTIMIL VÁLEK TVRDÍ, ŽE VLÁDA POTŘEBUJE NÁSTROJ, ABY BYLA PŘIPRAVENA NA PODZIMNÍ VLNU

PŘIPOMÍNÁME: „NAŠÍ POVINNOSTÍ JE POSTAVIT SE TĚMTO TOTALITNÍM PRAKTIKÁM REŽIMU PETRA FIALY“: DEMONSTRANTI SE SEŠLI PŘED SNĚMOVNOU A PROTESTUJÍ PROTI PANDEMICKÉMU ZÁKONU

Share