SPD podala žalobu na opatření proti koronaviru ve školách: podle nich jsou nedostatečně odůvodněné a dokonce i diskriminační

Hnutí SPD podalo žalobu na opatření proti koronaviru ve školách. Zástupci hnutí tvrdí, že tato opatření nejsou dostatečně odůvodněná. Podle jejich názoru by měla být zrušena. Informuje o tom web iDNES.cz.

Hnutí SPD také upozornilo na to, že opatření se týkají dětí různého věku, resort zdravotnictví na to však nebral ohled.

Žáci ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

1. září začal nový školní rok a žáci se s výjimkou prvňáčků museli testovat na koronavirus. První ročníky se budou testovat 2. září.

Druhá vlna testování by se měla uskutečnit 6. září a další testování bude za tři dny. Bylo rozhodnuto, že pokud v okrese bude více než 25 pozitivních výsledků na 100 00 testů, budou se žáci testovat do konce měsíce.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Žáci, kteří nebudou testováni, a přitom nebyli očkováni nebo neměli covid v posledních 6 měsících, budou muset nosit roušku i ve třídách při výuce.

Také tyto děti nebudou moci cvičit v tělocvičnách nebo zpívat během hodin hudební výchovy. Pokud s tím nesouhlasí, pak v takovém případě nebudou moci být ve škole během prezenční výuky.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Šéf SPD Tomio Okamura uvedl, že podle názoru jejich hnutí jsou tato opatření ve školách nedostatečně odůvodněná a dokonce i diskriminační. Proto je považují za nezákonná a podávají žalobu k soudu.

„Hnutí SPD požaduje návrat dětí do škol bez podmínek,“ řekl Tomio Okamura.

Žáci ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zástupci hnutí by také chtěli, aby ministerstvo poskytlo informace o možných rizicích podobných opatření, například o dlouhodobém nošení roušek.

Resort by podlenich také musel lépe zdůvodnit rozhodnutí týkající se hodin hudební výchovy. Podle nich prý ministerstvo jen psalo, že při zpěvu snadnějí šíří kapénky a infekční aerosol.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Řekli, že by také bylo třeba věnovat pozornost tomu, že se tato opatření týkají dětí různého věku.

Soud už v minulosti zrušil několik opatření ministerstva zdravotnictví. Šlo o to, že opatření nebyla dostatečně odůvodněná nebo byla v rozporu se zákonem.

PSALI JSME: LÉKAŘKA SE CHYSTALA NA SVATBU KE KAMARÁDCE A TA JI NEPUSTILA: VŠE KVŮLI JEJÍ PRÁCI

PŘIPOMÍNÁME: ZNOVU SE OBJEVILA NA PÓDIU: LUCIE VONDRÁČKOVÁ POPRVÉ PO ŠESTI LETECH ZAZPÍVALA NA KONCERTĚ

Share