Sněmovna schválila nový rozpočet: vláda snížila schodek rozpočtu o téměř 100 miliard

Poslanci dolní komory Parlamentu schválili nový státní rozpočet. Letošní rozpočtový deficit by měl činit 280 miliard Kč. Nový rozpočet začne platit od dubna. Informuje o tom server TN.cz.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek se konala schůze Sněmovny, poslanci schválili nový rozpočet. Od začátku dubna přestane platit rozpočtové provizorium a vstoupí v platnost nový rozpočet.

Zákonodárci se shodli, že další miliardu korun by měl dostat resort obrany. Na humanitární pomoc Ukrajině bude vyčleněno 1,8 miliardy Kč.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tento návrh rozpočtu podpořilo 99 poslanců, šlo o zástupce stran vládní koalice. Proti tomuto rozpočtu se vyslovili opoziční poslanci hnutí ANO a SPD.

Opozičním zástupcům se nelíbí, že rozpočet nezohledňuje současnou energetickou krizi. Snížení investic do nemocnic také považují za chybu.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle tohoto rozpočtu by letos příjmy měly být 1 613 miliard Kč a výdaje 1 893 miliard Kč. To znamená, že schodek bude 280 miliard Kč. Minulá vláda dříve navrhla rozpočet se schodkem 377 miliard Kč. To znamená, že schodek se sníží o 97 miliard Kč.

PSALI JSME: „SVĚT SE O KOUSEK PŘIBLÍŽIL KE SVÉMU KONCI“: MILOŠ ZEMAN SE VYJÁDŘIL K RUSKÉ INVAZI NA UKRAJINU

PŘIPOMÍNÁME: RADIM UZEL PROMLUVIL O SVÉ VÁŽNÉ NEMOCI: ZHUBL 20 KILOGRAMŮ A TEĎ SE NECÍTÍ DOBŘE

Share