„Svět se o kousek přiblížil ke svému konci“: Miloš Zeman se vyjádřil k ruské invazi na Ukrajinu

Prezident Miloš Zeman se zúčastnil konference Naše bezpečnost není samozřejmost. Hlava státu uvedla, že 24. února 2022 bude tragickým datem v historii. Podle jeho slov by ruská invaze na Ukrajinu měla být budíčkem pro západní státy. Informuje o tom CNN Prima News.

V posledních několika desetiletích byl mezi evropskými zeměmi mír. Hlava státu uvedla, že by se dalo říci, že dlouhé období míru nelze nazvat pravidlem, byla to spíše výjimka. Válku ve východní části Evropy považuje za útok na suverénní stát.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Jednání Ruské federace je podle něj porušením mezinárodního práva a agresí. Tvrdí také, že ruské vedení by mělo být za tuto válku odsouzeno.

Prezident řekl, že jsme jako mezinárodní společenství hodně věcí podcenili. Konkrétně mluvil o domnělých historických křivdách, emocích nebo lidských pudech, může to vést k násilí.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Svět se na pomyslných hodinách posledního soudu o kousek přiblížil ke svému konci,“ uvedl Miloš Zeman.

Kromě toho řekl, že nyní západní země mohou spoléhat pouze nazdravý rozum, protože existuje riziko jaderné hrozby. Dodal, že by současná válka „měla představovat budíček pro západní civilizaci“.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Podle něj je nyní západní civilizace jednotná. Hlava státu hovořila i o nutnosti modernizace armády. Dodal, že můžeme být trochu klidnější, protože Česká republika je členem EU a Severoatlantické aliance.

PSALI JSME: „TAKOVÝ PROBLÉM NEHROZÍ“: VLASTIMIL VÁLEK UVEDL, ŽE LÉKAŘSKÁ PÉČE PRO ČECHY NEBUDE OMEZENA, PŘESTOŽE DO ČESKA DORAZILO MNOHO UKRAJINCŮ

PŘIPOMÍNÁME: VLADIMIR PUTIN JE PŘIPRAVEN NABÍDNOUT MÍR ZA URČITÝCH PODMÍNEK: CO PŘESNĚ RUSKO CHCE

Share