Vladimir Putin je připraven nabídnout mír za určitých podmínek: Co přesně Rusko chce

V sobotu 5. března jednali ruský prezident Vladimir Putin a izraelský premiér Naftali Bennett, mluvili o situaci na Ukrajině. Hlava ruského státu uvedla, že je připravena nabídnout mír, ale za určitých podmínek. Informuje o tom web TN.cz.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Schůzka prezidenta Ruské federace a předsedy vlády Izraele se uskutečnila v sobotu 5. března. Informuje o tom portál Jerusalem Post.

Naftali Bennett se dozvěděl, za jakých podmínek může Vladimir Putin zastavit vojenský konflikt na Ukrajině. Tyto podmínky jsou poměrně tvrdé.

Naftali Bennett / Zdroj: youtube.com

Ukrajina by se musela vzdát části svého území. Vedení ukrajinského státu by mělo uznat nezávislost samozvaných republik na Donbasu. Ukrajina by také musela uznat Krym jako součást Ruské federace.

Kromě toho by Ukrajina nesměla vstoupit do Severoatlantické aliance, stát by měl vyhlásit svou neutralitu. Další podmínkou je, že by se ukrajinská armáda musela výrazně zmenšit.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Jerusalem Post píše, že prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj ví, za jakých podmínek je Vladimir Putin připraven zastavit invazi.

Zástupci Ukrajiny a Ruska se často setkávají a diskutují o aktuální situaci. Ukrajina nesděluje obsah těchto jednání ani svým západním spojencům.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Kyjev by mohl zatím souhlasit jen s některými podmínkami. Moskva se zatím údajně nehodlá vzdát.

Psali jsme:„Je to vážné, těžko se o tom mluví“: Radim Uzel dostal státní vyznamenání. Psycholog bojuje s nádorem žaludku

Psali jsme:„Televizní prostředí mi sedlo“: Kdy se Gabriela Soukalová vrátí na obrazovku

PSALI JSME: UKRAJINSKÝ PREZIDENT ZELENSKYJ: JSEM PŘIPRAVEN NA DIALOG, ALE NE NA KAPITULACI

PŘIPOMÍNÁME: MALÁ HOLČIČKA ZAZPÍVALA V KRYTU: JEJÍ ZPĚV DOJAL VŠECHNY PŘÍTOMNÉ

Share