Skvělá rada od sira Anthonyho Hopkinse pro lidi nad 50 let

Je mi 55. V životě bylo všechno. Mnoho vztahů, děti. Celou tu dobu jsem musel vydělávat peníze, studovat. Dobrodružství a události. Cestování a zodpovědná práce.

A když mi bylo 50 let, skončil jsem na kardiologické jednotce intenzivní péče, pak jsem dostal mozkovou mrtvici a řekl jsem si: „Dost! Musíš začít žít svůj život!“

„Celý život hledám pravdu (smysl života). A jediné, co lituji, je promarněný čas, abych konečně pochopil … Pravdou je, že neexistuje žádná pravda … Žijte a užívejte si života bez kladení otázek!“ Anthony Hopkins.

Anthony Hopkins / Zdroj: lime.energy

V nemocnici jsem začal hodiny sledovat chytré filmy. Včetně Mlčení jehňátek. Všiml jsem si, že herec Anthony Hopkins hraje Hannibala Lectera s velkou úctou k němu. Víte, co se mi na této postavě líbilo?

Je zdvořilý. Ovládá emoce. Zná umění. Je velmi chytrý. Ale nejdůležitější je zdvořilost. A také se naučil žít sám … Ano, je to maniak, vrah. Ale pokud tyto skutečnosti odstraníte, kdo zůstane?

„Mám rád svou osamělost. Nikdy jsem nikomu nedovolil přiblížit se, vyhýbal jsem se všem. Samozřejmě zobrazuji teplo a přátelskost. Ale uvnitř mě bylo vždy prázdné. Žádný soucit, jen nedbalost, a tak celý můj život.“

Anthony Hopkins / Zdroj: rg.ru

Zdá se mi, že ve filmu je jedna téma, která nezní tak jasně, ale je velmi důležitá. Jedná se o skutečnost, že muž potřebuje ženu. Stabilizuje ho. Ženu, kterou by si vážil a bál se, že ji ztratí.

Mimochodem. Hopkins byl ženatý třikrát. Jeho druhé manželství, které trvalo téměř 30 let, je docela pozoruhodné. Hopkins během manželství s někým bojoval a pil.

Jeho žena nejenže to všechno snášela, ale jen ona ho mohla udržet před velkými excesy. Dokázala udržet, protože genialita rámce nepřijímá. Pokud je blízký člověk, který udrží, bude život.

K pochopení svého života potřebujeme pauzu v životě nebo blízkého člověka.

Anthony Hopkins / Zdroj: ria.ru

„Takové věci, nuance života, jsou neviditelné pro mladé lidi, kteří mají málo životních zkušeností. Ale když překročíš hranici 50. výročí, uvědomíš si, že do 50 let to byly přednášky o životě a po 50 letech je již příprava na zkoušku.“

Má naprostou pravdu. Protože kvalitní produkt musí dozrát. Čas nezabírá. Umožňuje dozrát.

Někdy si vzpomínám na větu sira Anthonyho Hopkinse a usmívám se.

My, kterým je nad 50 let, bychom měli pochopit, že všechno teprve začíná … Dozráli jsme.

PSALI JSME: ANTHONY HOPKINS: „VĚŘTE MI. FUNGUJE TO V MÉM ŽIVOTĚ A BUDE TO FUNGOVAT I VE VAŠEM“

PŘIPOMÍNÁME: ZBOŽŇUJI SVOJI GENERACI: JSME ZVYKLÍ NA NIKOHO SE NESPOLÉHAT A OD NIKOHO NIC NEOČEKÁVAT

Share