Šíření koronaviru v Česku: bylo zjištěno 9 144 nových případů nákazy, reprodukční číslo se zvyšuje a již dosáhlo úrovně 0,94

Index rizika protiepidemického systému má už dva dny hodnotu 68 bodů. Počet nových případů nákazy v úterý byl 9 144. To je téměř o 500 případů méně než v úterý minulého týdne. Stále se ale zvyšuje reprodukční číslo.

Za úterý bylo provedeno 27 117 PCR testů a 22 742 antigenních testů. Bylo odhaleno 9 144 nových případů nákazy. Počet aktivních případů onemocnění je nyní přes 98 tisíc.

Denní přehled počtu provedených PCR a antigenních testů / Zdroj: mzcr.cz

Hospitalizovaných pacientů je v nemocnicích v tuto chvíli 6 043. Z toho ve vážném stavu je 995 pacientů. Tyto ukazatele se oproti pondělí mírně snížily.

Podle okresů je nyní nejhorší situace v Trutnově, je tam 955 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Zhruba stejná situace je v Chebu. Nejlepší je to v Chomutově, kde je 195 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Vláda zatím nemá v úmyslu opatření rozvolňovat. Ministři už dříve uvedli, že je nutné zohlednit míru vytíženosti nemocnic. To znamená, že opatření se zmírní, až se sníží počet hospitalizovaných pacientů.

Například ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že k tomu může dojít, když hospitalizovaných bude kolem tří tisíc. Podle něj by se tak mohlo stát v polovině února.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Také kabinet hodlá ve středu večer projednat změny protiepidemického systému PES. Počítá se například s tím, že by se zohlednila míra vytíženosti nemocnic a mohla by být zmírněna i některá opatření v pátém stupni.

V posledních dnech se ale reprodukční číslo postupně zvyšuje a už se dostalo na úroveň 0,94. To je jeden z těch ukazatelů, které ovlivňují index rizika. Všechny ostatní ukazatele, které ovlivňují rizikové skóre, se stále snižují.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem celosvětově přesáhl již 100 milionů. Z toho více než 956 tisíc případů onemocnění bylo v Česku. To znamená, že je to trochu méně než 1 procento.

PSALI JSME: ČEŠI SE ZAJÍMAJÍ O OTÁZKU, KDY SE ZAČNOU OPATŘENÍ ROZVLŇOVAT: JAN HAMÁČEK PROZRADIL, KDY BUDE MOŽNÉ NAVŠTÍVIT RESTAURACE

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA UVAŽUJE O NÁKUPU RUSKÉ VAKCÍNY SPUTNIK: CHCE TÍM NAHRADIT NEDOSTAČUJÍCÍ DODÁVKY OD EU

Share