Češi se zajímají o otázku, kdy se začnou opatření rozvlňovat: Jan Hamáček prozradil, kdy bude možné navštívit restaurace

Očkování v Česku pokračuje, část lidí už očekává, že dostanou druhou dávku vakcíny. Očkování začalo přesně před měsícem, konkrétně 27. prosince. Přesně od téhož dne je Česko na pátém stupni pohotovosti. Mnoho odborníků říká, že vakcína je přesně to, co nás všechny zachrání a vrátí život do normálu. Ministr vnitra Jan Hamáček k tomu řekl více pro ŽivotvČesku.cz.

Teď už se hodně lidí zajímá o problematiku, a kdy už konečně dojde ke zmírnění opatření a kdy už bude možné jít do restaurací. Na tuto otázku odpověděl místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

První dodávka vakcíny do Česka byla uskutečněna 26. prosince 2020. Druhý den začalo očkování. Také 27. prosince vstoupila v Česku v platnost přísná opatření, která odpovídala pátému stupni protiepidemického systému PES.

Ale teď už by se do normálu chtělo vrátit opravdu hodně lidí, takže je zajímá, za jakých podmínek to bude možné. Například by chtěli vědět, kdy bude opět možné jít do restaurace.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Až bude v nemocnicích méně než 1500 či 1000 pacientů. To je číslo, které je realistické,“ odpověděl Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz.

To se ale týká i dalších podniků v oblasti služeb, například kadeřnických salonů, hospod, barů, klubů, některých obchodů a dalších.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Počet hospitalizovaných pacientů je ale stále poměrně velký, například v pondělí jich bylo přes 5,8 tisíce. To znamená, že je nutné počkat, až se počet hospitalizovaných sníží čtyřikrát.

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný předpokládá, že ke zmírnění opatření by mohlo dojít už v polovině února. Epidemie je zatím na ústupu.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Počet nových případů nákazy postupně klesá, nyní je nemocných kolem 100 tisíc obyvatel. Naštěstí většina lidí mají lehkou formu onemocnění.

PSALI JSME: BABIŠ ZMĚNIL NÁZOR: NEBUDE POŽADOVAT ODCHOD HNILIČKY Z FUNKCE ŠÉFA NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURY

PŘIPOMÍNÁME: JANA MALÁČOVÁ MLUVILA O MOŽNÉM DALŠÍM ROUŠKOVNÉM: EKONOM PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE DRUHÝ BONUS BY MOHL BÝT DRAŽŠÍ NEŽ PRVNÍ

Share