Babiš změnil názor: nebude požadovat odchod Hniličky z funkce šéfa Národní sportovní agentury

Premiér Andrej Babiš se rozhodl nepožadovat odchod Milana Hniličky z čela Národní sportovní agentury poté, co se on zúčastnil večírku v Teplicích. Předseda vlády zdůraznil, že by to nebylo správné několik měsíců před volbami. Uvedl to pro web denik.cz.

V pondělí ale Babiš tvrdil, že Hnilička musí funkci opustit a odejít také ze Sněmovny.

Milan Hnilička / Zdroj: youtube.com

Hnilička v posledních dnech čelí kritice kvůli návštěvě narozeninové party podnikatele Petra Bendy navzdory vládním opatřením. Nyní se proto bývalý sportovec vzdal poslaneckého mandátu.

Babiš prohlásil, že Hnilička rozjížděl agenturu, kterou si sportovci dávno přáli a nebylo by správné, kdy by před volbami byla paralyzována a začalo se mluvit o novém šéfovi.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér si myslí, že není vhodné odvolávat Hniličku, který se za svůj čin již omluvil. Babiš považuje šéfa agentury za slušného člověka, který hodně pracoval. Původně ale podle Práva ministerský předseda chtěl, aby Hnilička opustil Sněmovnu a Národní sportovní agenturu.

Milan Hnilička / Zdroj: youtube.com

Hniličku podpořili další sportovci, kteří nechtějí, aby svou funkci opustil. Jsou mezi nimi například Jaromír Jágr či Barbora Špotáková.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Naopak odchod Hniličky by podpořila Jana Maláčová. Ministr zdravotnictví Jan Blatný dodal, že chce, aby pravidla platila stejně pro všechny.

Společně s Hniličkou na večírku byli také Jiří Šlégr či Jiří Paroubek.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ MLUVILA O MOŽNÉM DALŠÍM ROUŠKOVNÉM: EKONOM PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE DRUHÝ BONUS BY MOHL BÝT DRAŽŠÍ NEŽ PRVNÍ

PŘIPOMÍNÁME: “RÁDA BYCH TÍMTO OZNÁMILA KONEC SPOLUPRÁCE S PRAŽSKÝM HRADEM”: JAKOU NOVOU PRÁCI MÁ ALEXANDRA MYNÁŘOVÁ

Share