Schillerová jedná o odpuštění DPH u respirátorů: odmítá ale kontrolovat cenu

Šéfka státní kasy Alena Schillerová se nebrání odpuštění daně z přidané hodnoty na respirátory. Ta nyní činí 21 %. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Já to klidně udělám,“ uvedla politička s tím, že to ale nebude dlouhodobě a změna potrvá dva měsíce.

Alena Schillerová: Zdroj: youtube.com

Návrh Schillerové předložili zástupci obchodních řetězců. S nimi v úterý jednala ministryně financí společně s vicepremiérem Karlem Havlíčkem. Dohodnout by se měli na tom, jestli se ochranné pomůcky budou prodávat v obchodech.

Schillerová však chce, aby to znamenalo snížení ceny pro zákazníky, jelikož marže jsou vysoké a lidé stále platí hodně. V Rakousku se podle ní dohodli na nějaké pomoci.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Vláda již uvažovala o tom, že respirátory budou na některých místech povinné, ale nakonec je jen doporučuje.

Důvodem je cena, která se pohybuje nad 10 korunami a pro mnoho lidí to je příliš drahé. Jeden respirátor vydrží maximálně jeden den a u mnohorázových cena je hodně vysoká.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Schillerová také odmítla stopování ceny na tyto výrobky. To by mohlo pak podle ní způsobit větší vyvážení respirátorů do zahraničí. „Pak jim budeme zakazovat vývoz?“ zdůraznila ministryně.

Politička nechce do tohoto trhu příliš zasahovat, aby se nenaškodilo, proto se cena zatím regulovat nebude.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Jako další důvod ministři uvádějí nedostatečné množství kvalitních respirátorů. O odpuštění DPH vláda bude jednat ve středu.

PSALI JSME: PARTY V HOTELU V TEPLICÍCH MÁ SVÉ NÁSLEDKY: ŘEDITEL LIBERECKÉ KRAJSKÉ POLICIE VLADISLAV HUSÁK REZIGNUJE NA SVOU FUNKCI

PŘIPOMÍNÁME: LUBOMÍR VOLNÝ SE HODLÁ STÁT YOUTUBEREM: TISÍCE LIDÍ CHTĚJÍ BÝT JEHO PŘÁTELI NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Share