Šestasedmdesátiletá babička cestuje po světě na svém věrném „železném koni“ a je symbolem svobody od pojmu „stáří“

Cestuje po světě na svém věrném železném koni a je symbolem osvobození od pojmu pokročilý věk.

Huang Juan Yanzhenová / Zdroj: sohu.com

Huang Juan Yanzhenová se narodila v roce 1944 ve Fujianu a nyní žije v Xiamenu se svými dospělými dětmi, vnoučaty a pravnoučaty. V lednu 2016 vyhrála místní soutěž krásy a byla pozvána do Pekingu na slavnostní předávání cen jako nejmódnější babička Číny. Od té doby věří, že věk sám o sobě nic neznamená a že každý má právo snít a usilovat o to nejlepší.

Huang Juan Yanzhenová / Zdroj: sohu.com

Když byla v 80. letech 20. století postavena Čching-chajsko-tibetská železnice, měla žena sen vidět krásy Tibetu na vlastní oči. V té době to však nebylo možné – musela tvrdě pracovat v železárnách v Xianmingu, aby uživila své děti.

Huang Juan Yanzhenová / Zdroj: sohu.com

Později její zdraví ustoupilo do pozadí a zdálo se, že sen zůstane navždy v jejích představách. Vítězství v soutěži však Huang dodalo sebevědomí. Vyprávěla svým dětem o svém dávném snu a ony se rozhodly, že jí ho pomohou uskutečnit. Snem byla cesta vlakem do Tibetu. Když jim Huang řekla, že tam chce jet sama a na motorce, byli zděšeni. Po zranění kyčle v roce 2015 jí lékaři zakázali jezdit na kole a nyní snila o jízdě na motorce Harley. Huang však neúnavně usilovala o vlastní svobodu.

Huang Juan Yanzhenová / Zdroj: sohu.com

Od roku 2016 babička cestuje po světě na svém věrném železném koni. Prosadila si svou, koupila si motocykl, rychle ho zvládla a teď jí i mladí závidí její švihácký postoj. Prvním bodem, který chtěla mít na mapě, byl samozřejmě Tibet. Huang lezla po horách, chodila po poušti a jezdila na velbloudech. Vše popsala na blogu, který sledovaly a stále sledují miliony lidí po celém světě.

Huang Juan Yanzhenová / Zdroj: sohu.com

Všichni říkají, že po sedmdesátce by žena měla zůstat doma, oblékat se do pytlovitých hadrů a už nesnít o budoucnosti. Žena je však vždy ženou, která může a měla by zůstat elegantní, atraktivní, bez stereotypů. A nikdy není pozdě splnit i ty nejneuvěřitelnější sny.

Dokud budeš usilovat o krásu, bude tě určitě provázet….

 

PSALI JSME: OHROMUJÍCÍ FOTOGRAFIE RODINY A JEJICH AUTOBUSU, KDE VYRŮSTAJÍ JEJICH DĚTI

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ MLADŠÍ ZAKÁZAL SVÉ BÝVALÉ PSYCHIATRIČCE MLUVIT V MÉDIÍCH O JEHO ZDRAVOTNÍM STAVU: JEHO PRÁVNÍK VYSVĚTLIL, PROČ TO UDĚLAL

Share