Šest věcí, které musí vědět každá žena s krátkými vlasy

Mnoho žen si myslí, že pokud mají krátké vlasy, problema péče o ně zmizí. Péče o krátké vlasy je samozřejmě snazší, ale nesmíme zapomínat, že problém křehkosti a lámaní nezmizí. Pojďme se podívat na doporučení profesionálů v oblasti péče o krátké vlasy.

Péče o účes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Výběr salónu a kadeřnictví

Než svou hlavu svěříte odborníkovi, zkuste o něm shromáždit nějaké informace. Nejlepším doporučením je pozitivní zpětná vazba od pravidelných návštěvnic salonů.

Pokud všechny dámy vyjdou ze salonu pouze s dokonalým účesem, pak stojí za to zjistit, který kadeřník / kadeřnice má takový talent a nechat se ostříhat přímo od něj.

Mytí vlasů

Pokud jsou vaše vlasy náchylné k rychlému maštění, budete si je muset umývat častěji, přibližně 3-4krát týdně. Odborníci nedoporučují mytí vlasů každý den. Samozřejmě podle stavu pokožky hlavy a typu vlasů.

Péče o účes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud jste spokojena s účesem, při kterém si umýváte hlavu jen dvakrát týdně, je to ideální.

Časté stříhání vlasů

Krása a čistota krátkého účesu vyžaduje návštěvu salonů alespoň jednou za jeden až dva měsíce. Odrostlé konečky vám nebudou dávat příležitost k úhlednému stylu. Vady péče o váš účes, občasné návštěvy kadeřníka, vám na krátkých vlasech dají o sobě vědět rychleji.

Péče o účes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Péče o pokožku hlavy

Stav pokožky hlavy ovlivňuje především kvalitu vlasů. Metabolické procesy musí být aktivovány s náležitou péčí, v tomto případě budou vlasy zdravé a krásné.

Doma je nutné vyrábět výživné a regenerační masky a používat oleje s regeneračním účinkem.

Péče o účes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vyhýbejte se horkému vzduchu z fénu

Je třeba zapomenout na zvyk sušení vlasů proudem horkého vzduchu z fénu na vlasy. Prameny na horkém vzduchu přirozeně vysychají. Pokud chcete aby se vaše vlasy vlnily, naneste na ně gel.

Péče o účes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kdy si barvit vlasy?

Pokud chcete změnit barvu vlasů, poraďte se s odborníkem. Styl a délka pramenů mu pomůže vybrat perfektní barevnou variantu. U hotového účesu je pro odborníka snazší určit: kde stínovat a kde vlasy zesvětlit. V tomto případě bude účes zdobit váš obličej.

Péče o účes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Doporučení specialistů na správnou péči o krátké vlasy vám pomohou udržet silné krásné prameny po dlouhou dobu, účes vás potěší svou dokonalostí.

PSALI JSME: DÍVKA UKÁZALA, PROČ JE TAK DŮLEŽITÉ DOBŘE UMÝVAT ZELENINU: PRO VÁS BUDE PŘEKVAPENÍ, KDO MŮŽE ŽÍT UVNITŘ

PŘIPOMÍNÁME: PĚT DŮVODŮ, PROČ BY SE ŽENA NEMĚLA BÁT ZŮSTAT SAMA

Share