Schillerová tvrdě zkritizovala Zbyňka Stanjuru: bývala šéfka státní kasy řekla, že ministr nepracuje a zřejmě má prodloužené svátky

Dle předsedkyně poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové není standardní, aby vláda s výsledky státního rozpočtu přišla až 6. ledna. Bývalá šéfka státní kasy tomu prý nerozumí a říká, že si možná ministr financí prodloužil Vánoce. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Zbyněk Stanjura chce nejdřív s výsledky státního rozpočtu seznámit členy vlády a proto zveřejnění údajů se odkládá na čtvrtek. Běžně se to ale stává během prvních dvou pracovních dnů nového roku. Nyní ale přišla změna.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Je to nestandardní krok. Jde o zakončení účetnictví státu, nejde na tom nic měnit,“ řekla Schillerová s tím, že minula vláda si něco podobného dovolit nemohla.

Exministryně dodává, že si možná Stanjura prodloužil Vánoce a nemaká na ministerstvu celý den, jak to dělala ona v době koronavirové krize.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Schillerová také chce vědět, jak vláda Petra Fialy chce seškrtat osmdesát miliard korun, aby návrh schodku byl pod 300 miliard.

Premiér Fiala tvrdí, že na rozpočtu jeho tým intenzivně pracuje a našla úsporu 7 miliard korun. To však není slibovaných 80 miliard.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády zdůraznil, že vláda předloží kompletní návrh rozpočtu, aby pak nedocházelo k přetahování mezi ministerstvy.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Fiala stále tvrdí, že se jeho vláda chce dostat pod 300 miliardový schodek, protože se jedná o dluhy, které stát následně musí splácet.

Schillerová ale premiérovi nevěří a říká, že jedná o výmluvy a neznalost.

PSALI JSME: „OMIKRON UŽ ZAČÍNÁ PŘICHÁZET“: VÁCLAV HOŘEJŠÍ VARUJE PŘED NOVOU VLNOU. PODLE IMUNOLOGA JE VELMI DŮLEŽITÉ PŘEOČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU

PŘIPOMÍNÁME: VÍT RAKUŠAN ŘEKL, ŽE OMIKRON NEZAPLNÍ NEMOCNICE JAKO DELTA: VLÁDA PŘIPRAVUJE ZMĚNU KARANTÉN A IZOLACÍ

Share