Vít Rakušan řekl, že omikron nezaplní nemocnice jako delta: vláda připravuje změnu karantén a izolací

Ministr vnitra Vít Rakušan prohlásil, že kvůli omikronu by v nemocnicích nemělo skončit více pacientů než během vlny delty. Vláda se rovněž chystá zabývat tím, jak budou vypadat karantény a izolace, jelikož se jejich počet může zvýšit. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Rakušan předpokládá, že varianta koronaviru omikron nebude mít větší dopad na nemocnice než delta. Omikron ovšem v příštích týdnech zřejmě posílí a ministr podotkl, že se Česko musí na to připravit.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka, Ivan Bartoš, Vít Rakušan / Zdroj. youtube.com

I když omikron ve většině případů nevyžaduje hospitalizaci, kvůli své nakažlivosti může způsobit větší počty karantén a izolací. Vláda proto může dobu karantény zkrátit. Kromě toho se ve čtvrtek kabinet bude zabývat uznáváním testů.

Zástupci kritické infrastruktury dostali za úkol vypracovat režimní opatření pro situace, kdy by jejich zaměstnance ve větší míře zasáhla nákaza omikronem. Úřední krizový štáb uvádí, že plány probere a následně je přeloží vládě.

Vít Rakušan, Markéta Adamová Pekarová, Petr Fiala, Marek Výborný, Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

K typickým prvkům kritické infrastruktury patří například letiště, telekomunikační sítě, státní úřady, přehrady a další.

PSALI JSME: „OMIKRON UŽ ZAČÍNÁ PŘICHÁZET“: VÁCLAV HOŘEJŠÍ VARUJE PŘED NOVOU VLNOU. PODLE IMUNOLOGA JE VELMI DŮLEŽITÉ PŘEOČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU

PŘIPOMÍNÁME: „JE JEDNÍM Z VELKÝCH ÚKOLŮ PŘÍŠTÍCH DNÍ „: PŘEDSEDA VLÁDY PETR FIALA ŘEKL, ŽE CHCE MÍT SPOLEČNÉHO KANDIDÁTA NA PREZIDENTA OD KOALICE SPOLU. KALOUSEK ŘEKL, KDY SE ROZHODNE, JESTLI BUDE KANDIDOVAT

Share