Schillerová připravila návrh pro zrušení DPH u respirátorů: má ale jednu podmínku pro výrobce a prodejce

Šéfka státní kasy Alena Schillerová v pondělí navrhne vládě, aby zrušila na dva měsíce daň z přidané hodnoty na respirátory třídy FFP2 a vyšší. Politička tak reagovala na výzvu výrobců ochranných pomůcek. Chce, ale aby se zrušení DPH u prodejců promítlo do cen respirátorů. Informuje o tom ČT24.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Jsem připravena ji (DPH) rozhodnutím ministra financí prominout na dva měsíce,“ uvedla ministryně s tím, že návrh měl platit od 1. února.

Schillerová ale chce, aby se prominuti DPH promítlo do cen na respirátory a byly pro zákazníky sníženy. Ministryně prohlásila, že nebude správné, pokud marže skončí v kapsách výrobců či prodejců.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Před několika zástupci vlády řekli, že by se v Česku mohlo zavést nošení respirátorů v rizikových místech, jak to udělali v Německu. Jedná se například o MHD. Důvodem je šíření britské mutace koronaviru.

Zatím ale kabinet nošení respirátorů pouze doporučuje a nejsou povinné ani po posledním zpřísnění opatření.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Vláda rovněž odmítla stanovit maximální cenu na tyto výrobky a vicepremiér Jan Hamáček uvedl, že vy se mohly zavést vouchery pro domácnosti s nižšími příjmy.

PSALI JSME: JAN BLATNÝ SKONČÍ VE FUNKCI MINISTRA: JAK SITUACI KOMENTOVAL BABIŠ A EXMINISTR PRYMULA

PŘIPOMÍNÁME: „HLAVNÍ SLOVO MÁ ALE MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ“: MINISTR ŠKOLSTVÍ UVAŽUJE O NÁVRATU ŠKOLÁKŮ DO VYUČOVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Share