„Sbal se, dnes půjdeš s otcem k notáři a přepíšeš na něj byt,“ řekla mi babička

Jmenuji se Světlana. Bylo mi teprve šest, když umřela máma. A o dva roky později se můj otec znovu oženil. Nevlastní matka brzy porodila mému otci dlouho očekávaného syna. A ze mě udělala chůvu, uklízečku a kuchařku.

Pohřeb / ilustrační foto / Zdroj: pokrovus.cerkov.ru

Rodina se ke mně chovala hrozně. Chodila jsem v oblečení, ze kterého jsem už dávno vyrostla, a pro bráchu oni kupovali všechno nové a krásné: hračky i oblečení. Macecha mi neustále opakovala, že až mi bude osmnáct, tak mě prostě vyhodí z bytu.

A když zbývaly dva měsíce do mých narozenin, zaslechla jsem rozhovor mé nevlastní matky s otcem. Macecha se velmi bála, že nesouhlasím s tím, co ode mě chtěli. A oni chtěli, abych darovala byt otci. Otec tvrdil, že udělám všechno, co je potřeba, a ona se nemusí bát.

Muž a žena / Ilustrační foto / Zdroj: zerkalo.cc

Na své osmnácté narozeniny jsem se moc těšila. Na mé osmnácté narozeniny byli poprvé po mnoha letech v našem domě hosté: já, bratr, otec, nevlastní matka a rodiče nevlastní matky, no a naše babička.

Když jsme už snědli dezert, babička řekla:

– Sbalte se!

– Kam mám jít? – udělala jsem překvapené oči.

Rodinná oslava / ilustrační foto / Zdroj: depositphotos.com

– Už jsi dospělá a samostatná. Teď jsi zodpovědná za své činy! Musíš poděkovat rodině, která pro tebe toho tolik udělala. Půjdeš k notáři a přepíšeš byt na otci. A jak jinak? Tenhle byt ti odkázala tvoje matka. Ale to přece není fér! Slíbila ho mému synovi, tvému otci. A z nějakého důvodu ti ten byt odepsala. Otec tě vychoval a proto mu teď dlužíš!

Usmála jsem se a řekla:

– Jsem vám všem moc vděčná! A teď si sbalte věci a vypadněte z mého bytu! Dávám vám na to jen dvě hodiny!

A pak začal grandiózní skandál! Macecha křičela, že mě nenávidí a že mě zničí! Otec mi dal facku! Všichni mi vyčítali a nadávali. A rodiče nevlastní matky prohlásili, že nelze čekat poděkování od cizích dětí.

Hádka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Po několika hodinách jsem zůstala v bytě sama.

A o týden později za mnou přišel můj otec. Řekl mi, že když jsem mu nedarovala byt, tak mu budu muset zaplatit všechny peníze, které za mě za ty roky utratil. Pak mi dal kus papíru. Bylo na něm napsáno, kolik mu dlužím peněz: za jídlo, za oblečení, za poplatky za služby. Dlužím hodně peněz.

Byla jsem v šoku! Copak otec zapomněl, že se o mě musel starat až do dospělosti a to dle zákona?

Sehnala jsem si práci. Teď dávám svému otci každý měsíc třetinu svého platu. Tak splatím svůj dluh za 9 let. A pak budu úplně svobodná!

A tento čin ať zůstává na svědomí otce.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „NEJSEM JEJÍ FANOUŠEK“: TRUMP KRITIZOVAL MEGHAN MARKLE ZA JEJÍ POSTOJ K ALŽBĚTĚ

PŘIPOMÍNÁME: NÁHODOU JSEM ZJISTILA, CO CHTĚLA MATKA MÉ BUDOUCÍ SNACHY SKRÝT, MUSELA JSEM SE DOHODNOUT SE SVÝM SVĚDOMÍM

Share