Snacha musí vstávat o 2 hodiny dříve a jít spát si o 2 hodiny později než „máma“

Někdy před prázdninami můj manžel navrhl, abychom strávili léto na chalupě jeho rodičů. Máme v rodině dvě děti, devítiletého školáka a sedmiměsíční miminko. Tehdy jsme si myslela, že je to velmi dobrý nápad.

Manžel mě ujistil, že jeho rodiče nebudou proti, ale naopak s radostí stráví čas s vnoučaty, navíc dobře vědí, jak je to s malými dětmi těžké, takže po nás nebudou moc chtít. Věřila jsem, že to bude dobrá příležitost strávit léto pro nás všechny a souhlasila jsem. Jak ukázal čas, hodně jsem se mýlila…

Šťastná rodina / Ilustrační foto / Zdroj: abrozzi.com

Manžel a tchán neplánovali zůstávat s námi za městem na chalupě, téměř okamžitě se vrátili domů pracovat a jezdili na chatu jen o víkendech. Všechny všední dny jsem zůstávaly s dětmi a tchyní. K převrácení všeho v malém domku stačilo staršímu synovi jen pár minut, a tak jsem ho musela neustále hlídat.

Mladší dcera je ještě vůbec miminko, kromě starostí o ni jsem potřebovala normálně jíst a spát, abych měla mléko.

Práce s tchyní byla okamžitě rozdělena: ona se zabývá skleníky a zahradou, já měla na starostí klid a vaření. Děti jsme hledaly střídavě. Kvůli nočnímu krmení dcery jsem šla spát dřív, kolem deváté večer.

Rodina / Zdroj: topfakty.com

Tchyně v té době ještě pracovala na zahradě. Každý den, když jsem děti ukládala do postele, jsem se ptala, jestli nepotřebuje pomoc, ale vždy odmítla.

Tiše jsem snášela všechny každodenní složitosti venkovského života a myslela jsem si, že s tchyní máme dobré vztahy.

Ukázalo se, že jsem se hodně mýlila. Všechno bylo jasné, když mě manžel, který přijel na víkend, vzal stranou a řekl, že jeho matka je na mě naštvaná. Ukázalo se, že se hodně unavuje na zahradě.

Zahrada / ilustrační foto \ Zdroj: kindhearts.com.ua

Také řekl, že já jí vůbec nepomáhá, jen spím pořád. Manžel mi dokonce citoval slova své maminky, že snacha by měla vstávat dřív a jít spát později, minimálně o dvě hodiny.

Možná nejsem dokonalá hospodyně, ale vůbec nechápu, proč bych měla ještě ke všemu dřít na zahradě, abych jen potěšila tchyni.

PSALI JSME: TCHYNĚ JE U NÁS UŽ MĚSÍC A KDYŽ JSEM SE ZEPTALA MANŽELA, KDY UŽ ODJEDE, ODPOVĚDĚL, ŽE TEĎ BUDE ŽÍT S NÁMI

PŘIPOMÍNÁME: „CHCEŠ ŘÍCT, ŽE SE NESTANU BABIČKOU, PROTOŽE JSI CHILDFREE. CO SE TO DĚJE,“ KŘIČELA NA MĚ TCHYNĚ

Share