S manželem jsme potkali moji matku, která žebrala. Stydím se dívat do očí jemu i ostatním

Mé matce je 72 let, žijeme odděleně, ale v jednom městě. Jako každý starší člověk potřebuje pomoc, ale nemohu ji k sobě vzít z konkrétního důvodu – je vášnivou milovnicí koček a psů. Má doma hodně zvířat a dokonce krmí všechny toulavé psy a kočky kolem.

Všechny peníze, které jí dávám na jídlo a léky, utrácí za zvířata. Proto jsem jí v poslední době sama přináším potřebné věci a jídlo, protože její důchod samozřejmě na nic nestačí.

Nedávno jsme se s manželem vraceli od hostů metrem a u východu uviděli moji matku, která seděla a žebrala.

Starší žena / Ilustrační foto / Zdroj: zen.yandex.ru

Nejraději bych se studem propadla, manžel byl také v šoku, ví, že pravidelně beru peníze z rodinného rozpočtu pro svoji matku. A hned vyvstává otázka: za co je utrácím, když moje matka žebrá?

Ukázalo se, že moje matka žádala kolemjdoucí o peníze pro své psy a kočky, které je potřeba krmit, léčit a sterilizovat.

Toulavá zvířata / Ilustrační foto / Zdroj: kiev.vgorode.ua

Zdá se, že je to dobrý skutek, ale co na to řeknou naši známí, až ji uvidí? Co si budou myslet o mně a mém manželovi, že nechali jsme starou matku napospas osudu a musí žebrat? Ale taky nebudu platit za její toulavá zvířata, nemám tolik peněz.

Takže teď chodím po ulicích a rozhlížím se, jestli někde sedí moje matka. Jsem si jistá, že nepřestala žádat o almužnu, jen se teď přede mnou lépe skrývá.

Marie, 47 let

PSALI JSME: DALA JSEM STAŘENCE PENÍZE A PAK JSEM JI NÁSLEDOVALA: CO JSEM UVIDĚLA

PŘIPOMÍNÁME: JSEM ZVYKLÝ POMÁHAT FINANČNĚ MATCE, ALE MANŽELKA A TCHYNĚ JSOU KATEGORICKY PROTI

Share