Rybář našel neobvyklou perlu, která vypadala jako tobolka: Nyní se mu splní všechny sny, jako v pohádce

Díky cennému nálezu rybář brzy zbohatne.

Rybář našel neobvyklou perlu/ Zdroj: YouTube

Obyvatel Thajska 37letý rybář Khatchai Niyomdecha, sbíral na začátku února se svou rodinou skořápky ústřic, když uviděl něco zajímavého.

Na něm si muži všimli tří želv, které se také rozhodl vzít domů. Již tam Khatchai dal nálezy svému otci Bangmadovi a ten je začal čistit. Během tohoto procesu najednou našel oranžovou kouli, která byla menší než 24 mm.

Nález vypadal jako velká tobolka, ale ve skutečnosti se ukázalo, že to byla perla, kterou rodina Heitchai nikdy neviděla.

Rybář našel neobvyklou perlu/ Zdroj: YouTube

Aby zjistili, co to je, následujícího dne šli příbuzní k odborníkům a ohromili je příjemnými a nečekanými zprávami.

Jak se ukázalo, Niyomdecha našel perlovou křídu – drahou formaci, která se tvoří ve skořápce křídy oceánského měkkýša. Cena takové věci může dosáhnout deset milionů thajských bahtů (cca 7 milionů korun).

Když se Heitchai dozvěděl cenu svého objevu, okamžitě si vzpomněl, že několik dní předtím měl neobvyklý sen.

„Starý muž v bílém s dlouhým knírem mi řekl, abych přišel na pláž a vyzvednul dárek. Myslím, že mě vedl k této perle,“ řekl rybář.

Rybář našel neobvyklou perlu/ Zdroj: YouTube

Zdá se, že není nadarmo, že muž poslouchal neznámého dědečka, protože teď má příležitost konečně změnit svůj život a nečekat na nějaké kouzlo.

O jejím otevření se dozvěděli lidé po celé zemi, včetně podnikatelů, kteří mají rádi podobné hodnoty. Niyomdecha ale nevěděl, že již má na stole tři návrhy.

Rybář našel neobvyklou perlu/ Zdroj: YouTube

Dvě nabídky byly od bohatých krajanů, kteří mu ale nenabídli dostatečně atraktivní cenu.

První nabídka byla milion thajských bahtů (cca 700 tisíc korun), druhý – pět milionů bahtů (cca 3 500 000 korun). To však nestačilo pro rybáře, který chce za svůj neobvyklý nález víc peněz.

Rybář našel neobvyklou perlu/ Zdroj: YouTube

Pak se objevil třetí potenciální kupec – obchodník z Číny, který můžu nabídl lepší cenu – deset milionů bahtů (cca 7 milionů korunu) za perlu.

Muž řekl, že nejde mu o peníze, ale o blahobyt rodiny.

PSALI JSME: „UŽ JE VE SVÉM SVĚTĚ“: DCERA HEREČKY JANY BREJCHOVÉ TEREZA BRODSKÁ ŘEKLA O ZDRAVOTNÍM STAVU SVÉ NEMOCNÉ MAMINKY

PŘIPOMÍNÁME: ZDENĚK HŘIB ŘEKL, ŽE VYHÁNĚT DĚTI BYLO NESMYSLEM: SÁŇKOVAT V PRAZE BUDE MOŽNÉ NA NĚKTERÝCH MÍSTECH, KTERÁ BUDOU OZNAČENA

Share