Zdeněk Hřib řekl, že vyhánět děti bylo nesmyslem: Sáňkovat v Praze bude možné na některých místech, která budou označena

Magistrát v hlavním městě se rozhodl změnit své stanovisko. Na Petříně bylo v úterý mnoho lyžařů, snowboardistů a dětí na saních. Městská policie těmto lidem vysvětlovala, že tam nesmí lyžovat či sáňkovat. Prý by mohla být poškozena místní zeleň. Strážníci mohli lidi odtamtud vykázat díky starší městské vyhlášce. Primátor Prahy Zdeněk Hřib chce na tu vyhlášku zaměřit. Píše o tom web Echo24.cz.

Jeho náměstci a koaliční partneři to podporují. Podle nich by na Petříně a na dalších podobných místech mělo být uvedeno, kje možné sáňkovat a kde to bude zakázáno.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Zdeněk Hřib prostřednictvím svých sociálních sítí požádal obyvatele hlavního města, aby se k zimním radovánkám chovali rozumně.

Upozornil také, že v Praze existuje dvacetiletá městská vyhláška. Podle ní je lyžování a sáňkování v některých částech města zakázáno.

Jeho koaliční partner Praha Sobě se vyjádřil k sáňkování na Petříně a zveřejnil fotografii od roku 1952.

Městská policie v úterý musela obyvatelům metropole vysvětlovat, že sáňkování na některých veřejných částech města je zakázané. Aby se to zastavilo, oznámili možné pokuty.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Už dříve podobné zimní sporty v hlavním městě na některých místech kritizoval ministr vnitra Jan Hamáček. Tím by se podle něj měla zabývat městská policie.

PSALI JSME: POČET NAKAŽENÝCH VE SVĚTĚ PŘESÁHL 107 MILIONŮ: EXPERTI Z WHO OZNAČILI NEJPRAVDĚPODOBNĚJŠÍ HYPOTÉZU O PŮVODU KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: DCERA ANDREJE HRYCE ODHALILA, JAK VYPADALY JEHO POSLEDNÍ MINUTY ŽIVOTA: „BYLA JSEM PŘI NĚM“

Share