Růst podpory Pirátů a STAN se zastavil: další průzkum ukázal, jaké hnutí naopak nečekaně posiluje

Již několik měsíců jste mohli sledovat, jak roste podpora koalice Pirátů a STAN. Dostali se dokonce na první místo ve volebních preferencích, ale nyní se růst jejich podpory zastavil. Mírně si naopak polepšuje další opoziční koalice SPOLU a hnutí Přísaha Roberta Šlachty. To boduje díky protikorupční náladě a může překonat 5 procentní bariéru. Píše o tom web echo24.cz.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Agentura Kantar v únoru ukázala, že dle jejich modelu Piráty a Starosty by mohlo volit až 34 % voličů. Následuje ANO se 22 % a třetí je koalice SPOLU, která by získala kolem 17,5 % hlasů.

Nyní situace je ale o trochu jiná. V květnu Piráti a Starosty by volilo 26 procent voličů, na druhém místě je SPOLU s 21,5 % a na třetím ANO se 20 %. 5% má překvapivě hnutí Přísaha.

Volební průzkum z poloviny května / Zdroj: Kantar

Další společnost Median, ale má o trochu jiná čísla z května. Pirátská strana a STAN má zisk 24 % hlasů, ANO podporuje pouze o jedno procento méně voličů. Ve srovnání s minulým měsícem Ivan Bartoš a Vít Rakušan ztratili celé 3 procenta a ANO naopak o dva se polepšilo. SPOLU také získalo 2,5 procenta a má podporu 19,5 % lidí. Přísahu by volilo kolem 4 % voličů.

Petr Fiala a Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Vítězství ve volbách by získali Piráti a Starostové i podle Ipsosu se ziskem 23,7 %. Následuje SPOLU s 23,1 % a pak až ANO se 22,1 %. Přísaha má podporu 4,3 % voličů.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Původně hnutí Přísaha Roberta Šlachty dle průzkumů mohla počítat s podporou pouhých 2,3 procent voličů. Nyní se ale pohybuje na hranici postupu do Sněmovny. Může za to perfektní načasování vzniku hnutí v době, kdy lidé chtějí vidět v Parlamentu alternativu.

Nyní tak Přísaha čerpá hlasy u hnutí ANO. To ale znamená, že se růst podpory Pirátů či koalice SPOLU zastavil.

Psali jsme:Princ Harry se stal otcem malé holčičky: jak Meghan Markle dokázala spojit královnu Alžbětu a princeznu Dianu

PSALI JSME: BABIŠ NAZNAČIL, ŽE SE NOŠENÍ ROUŠEK VE ŠKOLÁCH MŮŽE ZMĚNIT: ROVNĚŽ SE UPRAVÍ POČET BEZPLATNÝCH TESTŮ PRO LIDI

PŘIPOMÍNÁME: MAREK EBEN PROZRADIL, JESTLI BUDE BOJOVAT O HRAD: MODERÁTOR ZKRITIZOVAL ZEMANA A ZAVZPOMÍNAL SI NA HAVLA

Share