Ruský exprezident Dmitrij Medveděv řekl, jak se může konflikt na Ukrajině vyvíjet: Podle něj za to prý mohou evropští lídři

Bývalý prezident Ruské federace a současný místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv prohlásil, že lídři evropských států budou i nadále burcovat vedení ukrajinského státu, aby Ukrajina dál válčila. Nedávno ruská armáda a vojenské jednotky samozvané Luhanské lidové republiky ovládly celou Luhanskou oblast. Informuje o tom server TN.cz.

Dmitrij Medveděv pravidelně komentuje aktuální politické, ekonomické a vojenské události na svém Telegram kanálu.

Dmitrij Medveděv / Zdroj: youtube.com

Dobytí Luhanské oblasti označil za osvobození a řekl, že to je důležitý milník současného válečného konfliktu. Uvedl také, jak podle jeho názoru budou lídři evropských zemí dále postupovat.

„Předpokládám, že naši evropští přátelé, kteří jsou uneseni pohledem na cizí krev, budou nadále vyzývat Ukrajinu k vedení války do vítězného konce,“ napsal Dmitrij Medveděv.

Dmitrij Medveděv / Zdroj: youtube.com

Dodal, že prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj by si měl pamatovat slova, která kdysi pronesl římský filozof Marcus Tullius Cicero.

„Abiit, excesit, evasit, erupit,“ citoval Medveděv. To znamená, že by mu chtěl poradit, aby odešel, schoval se, utekl a uprchnul.

Dmitrij Medveděv / Zdroj: youtube.com

V neděli ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu oznámil ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, že Luhanská oblast byla dobyta. Ukrajinská armáda opustila Lysyčansk, který je posledním velkým městem v oblasti.

PSALI JSME: PAVEL NOVOTNÝ OSTŘE KRITIZOVAL MARKÉTU PEKAROVOU ADAMOVOU A ZASTAL SE JIŘÍHO POSPÍŠILA: „ČISTÁ POMSTA ZA SPOLU V PRAZE“

PŘIPOMÍNÁME: ČEŠTÍ DOBROVOLNÍCI NA UKRAJINĚ UKOŘISTILI RUSKÝ TANK: UKÁZALI, JAK SE JIM TO POVEDLO

Share