Čeští dobrovolníci na Ukrajině ukořistili ruský tank: ukázali, jak se jim to povedlo

V řadách Ukrajinské mezinárodní legie mimo jiné bojují i dobrovolníci z Česka a jejích poslední kořistí se staly minimálně dva ruské tanky T-80BV. Kromě toho údajně bylo zničeno několik obrněných vozidel BTR-82 ruské armády. Píše o tom web echo24.cz s odkazem na ukrajinské médium ZMiST.

„Tak takhle se kradou Rusákům tanky,“ uvádí český dobrovolník na videu a ukazuje tank s písmenem „Z“. Na věži stroje už ale je ukrajinská vlajka.

https://twitter.com/ZMiST_Ua/status/1543935294461845505

Tank ale za sebou odváží další stejný stroj, který je ale zřejmě částečně poškozený.

V pozadí jsou vidět i jiná armádní vozidla a dle ukrajinských médií jde o vozidla pěchoty BTR-82. Ta jsou také zřejmě zničená.

Ruský tank / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

T-80 je modernějším pokračovatelem tanku T-64. Je rychlejší a může odpalovat více různé munice. Má však vysokou spotřebu paliva a mnoho jich bylo zničeno také během první čečenské války.

Na videu nejde ovšem poznat o jakou jednotku se jedná a kde se tato situace odehrála.

Tank / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Hodně Čechů projevili zájem o to, aby se účastnili obrany Ukrajiny před ruskou invazí. Není ale známo, kolik přesně jich na Ukrajinu odjelo. V březnu takových zájemců ministerstvo vnitra registrovalo celkem 284.

Aby český občan nebyl stíhán za službu v cizině musí mít výjimku. Tu od vlády a prezidenta čeští dobrovolníci nyní dostávají.

PSALI JSME: VZÁCNÁ DESETIKORUNA ZDRAŽUJE KVŮLI INFLACI: MOŽNÁ NĚKDO MÁ V PENĚŽENCE POKLAD

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ ZEMAN SE VYDAL NA DOVOLENOU: JAK PREZIDENT PLÁNUJE STRÁVIT SVŮJ ODPOČINEK

Share