Pavel Novotný ostře kritizoval Markétu Pekarovou Adamovou a zastal se Jiřího Pospíšila: „Čistá pomsta za Spolu v Praze“

Kvůli kauze Dozimetr dochází ke sporům mezi politiky uvnitř vládní koalice. Například šéfka TOP 09 a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová nepřímo požádala Jiřího Pospíšila (TOP 09), který je zastupitelem hlavního města Prahy, aby nekandidoval v podzimních komunálních volbách. Kvůli tomu ji kritizoval starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Informuje o tom CNN Prima News.

Jiří Pospíšil / Zdroj: youtube.com

V této kauze byl obviněn Pavel Dovhomilja, který řekl, že Jiří Pospíšil prý navazoval kontakt s kontroverzním podnikatelem Michalem Redlem, který byl také obviněn policií v kauze Dozimetr.

Pro server Seznam Zprávy dodal, že za vznikem zločinecké skupiny údajně měl stát Pospíšil a také Petr Hlubuček, který byl náměstkem pražského primátora a byl členem hnutí STAN.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

To byl zřejmě důvod, proč Pekarová Adamová nepřímo požádala svého spolustraníka, aby letos na podzim nekandidoval. Pro server Lidovky.cz uvedla, že na jeho místě by už nyní rozhodla, že nebude kandidovat do pražského zastupitelstva. Nezatěžovalo by to podle ní jejich kolegy.

Pavel Novotný však začal kritizovat předsedkyni TOP 09. „Děláš si p*del, Markéto? Záminka. Potřebuješ seknout Jirku. Čistá pomsta za Spolu v Praze,“ napsal na Twitteru Novotný.

Starosta pražských Řeporyjí věří Jiřímu Pospíšilovi, řekl, že ho zná osobně a ví, že nikdy nelže. Je přesvědčen, že ten nic neprovedl.

Pavel Novotný / Zdroj: youtube.com

Europoslanec a zastupitel hlavního města Prahy reagoval na slova předsedkyně TOP 09. Podle něj před několika dny začali společně projednávat tuto situaci a myslel si, že společně hledají řešení.

„Měl jsem pocit, že hledáme řešení. Ne že to budeme komentovat do médií ještě před tím, než řešení nalezneme,“ řekl pro CNN Prima News Jiří Pospíšil.

Jiří Pospíšil / Zdroj: youtube.com

Europoslanec nyní nevidí důvod ke své rezignaci ani k tomu, aby nekandidoval. Dodal, že v této kauze bude svědkem a to na základě vlastní žádosti.

PSALI JSME: PETR FIALA CHCE, ABY SE ČESKÉ FIRMY ZAPOJILY DO OBNOVY UKRAJINY: „MUSÍME SE JIŽ PŘIPRAVOVAT NA OBNOVU“

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ ZEMAN SE VYDAL NA DOVOLENOU: JAK PREZIDENT PLÁNUJE STRÁVIT SVŮJ ODPOČINEK

Share