Petr Fiala chce, aby se české firmy zapojily do obnovy Ukrajiny: „Musíme se již připravovat na obnovu“

Předseda vlády Petr Fiala chce, aby se české firmy podílely na obnově Ukrajiny po skončení války. Premiér v pondělí odletěl do Švýcarska, kde se měla konat konference, kde zástupci Ukrajiny chtěli jednat se zástupci evropských států o obnovení Ukrajiny. Píšou o tom Novinky.cz.

„Musíme se již připravovat na poválečnou obnovu,“ uvedl Petr Fiala. Premiér vysvětlil, že pro Česko je velmi důležité, aby se český stát mohl podílet na obnově země po vojenském konfliktu.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Podle něj to bude určitá příležitost pro tuzemské společnosti. Nezačne to v nejbližších dnech, nicméně to by mohl být strategický krok.

Petr Fiala proto dodal, že vláda udělá vše pro to, aby se k tomu zapojily české firmy, aby tuto příležitost dostaly. Hovořil také o tom, že na rekonstrukci ukrajinské země by měly spolupracovat i velké státy.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Česká republika je nyní předsednickým státem Evropské unie a Petr Fiala jako předseda české vlády uvedl, že je velmi důležité, aby Česko a EU hrály v tomto procesu zásadní roli.

Podle něj by po skončení války měl být náš stát připraven, aby začal pomáhat. ČR v poslední době posílala zbraně ukrajinské armádě a také posílala Ukrajině humanitární pomoc. Do Česka navíc před válkou uprchlo několik set tisíc Ukrajinců.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Český premiér chtěl ve Švýcarsku promluvit také s předsedou ukrajinské vlády Denysem Šmyhalem.

PSALI JSME: „BUDE SE TO TÝKAT OPRAVDU VŠECH“: PETR FIALA UVEDL, ŽE KAŽDÝ ČECH UŠETŘÍ NA ENERGIÍCH TISÍCE KORUN

PŘIPOMÍNÁME: ZDRAŽOVÁNÍ ELEKTŘINY V ČESKU POKRAČUJE: SPOLEČNOST ČEZ OZNÁMILA ZVÝŠENÍ CEN

Share