Karel Janeček oficiálně zahájil svou prezidentskou kampaň: Politolog řekl, zda matematik může vyhrát

Miliardář a matematik Karel Janeček zahájil 3. července kampaň před prezidentskými volbami. Ten den byl v Karlových Varech. Lidé tam viděli prezentaci „Tohle je Karel“. Kandidát na hlavu státu prozradil, jaká témata jsou pro něj důležitá. Informuje o tom web ŽivotvČesku.cz.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Karel Janeček svou kandidaturu oznámil 21. ledna, svou prezidentskou kampaň ale zahájil v neděli 3. července.

Ten den řekl, že hlavními tématy pro něj jsou boj proti korupci a spravedlnost v Česku. Hodlá pomáhat i potřebným. Důležité podle něj je i to, aby lidé měli odvahu říci svůj názor. Také by rád pomohl českým dětem, aby měly lepší vzdělání a chce, aby společnost byla sjednocená.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

„Mou vizí je novodobá éra prosperity a vzájemné podpory a spolupráce,“ uvedl Karel Janeček.

Známý politolog Lubomír Kopeček ocenil, jak miliardář svou kampaň představil. Poslechl si, co říkal na představení matematik a zdá se mu, že kandidát na prezidenta nemá promyšlenou strategii.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

To byl jen jeho předpoklad, ale nechápe, jak chce kandidát přesvědčit voliče. Podle něj touha sjednotit občany zní dobře, ale je otázkou, zda to bude stačit pro kampaň před volbami.

Dodal, že když se teď dívá na jeho kampaň snaží se ji porovnat. Myslí si, že za tím nikdo nestojí. Možná by ho v budoucnu chtěl někdo podpořit, možná by to byla nějaká strana nebo určitá skupina lidí.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

„Půjde tedy o kandidaturu za jeho vlastní osobu, což šance zrovna nezvyšuje,“ řekl pro Život v Česku Lubomír Kopeček.

Psali jsme:„Já se teď úplně stydím“: Odpočatá Dáda Patrasová po dovolené vyrazila k holiči a je k nepoznání

PSALI JSME: „NENÍ POCHYB O TOM, ŽE ANDREJ BABIŠ BUDE MÍT MOU PODPORU“: ALENA SCHILLEROVÁ ŘEKLA, PROČ PODPORUJE ŠÉFA HNUTÍ ANO A DÍKY ČEMU JE FAVORITEM V BOJI O HRAD

PŘIPOMÍNÁME: CO ČEKÁ EVROPU V BUDOUCNU: G7 PŘIPRAVUJE PLÁN ROZVOJE EU

Share