Rozbité auto bylo v garáži celých 25 let: Kdyby majitel věděl, kolik si může vydělat, hned by ho prodal

Pohodlná budoucnost po dobu 25 let skrývala v garáži motoristy z britského města Hull. A on o tom ani nevěděl. Jde o auto, které Brit léta váhal opravit.

Auto, které proleželo v garáží 25 let / Zdroj: medialeaks.ru

Už v září 1996 se majitel vozu značky Jaguar, jehož jméno zůstává neznámé, dostal do vážné dopravní nehody na silnicích východního Yorkshiru. Ten den řidič a jeho železný kůň z nedbalosti vjeli do stromu.

Naštěstí se majitel nezranil, což se nedá říct o červeném voze modelu XK150 S 3.8 Drophead Coupe. Po nehodě se auto změnilo k nepoznání.

Jaguar XK150 S 3.8 Drophead Coupe / Zdroj: medialeaks.ru

Majitel auta ho měl uložený v garáži, ale o opravě váhal. V garáží auto zůstalo po dobu 25 let. Možná by tam zůstal i nadále, nebýt smrti Brita.

Když majitel odešel do jiného světa, nabourané a zarostlé pavučinou auto odvezli do místního autobazaru. Mezi dalšími vozy předloženými uchazečům, tento vůz vypadal nejhůře.

Nicméně, právě toto auto upoutalo pozornost fanoušků rychlé jízdy. Faktem je, že i ošuntělý Jaguar je vzácným nálezem, pokud je vyroben v roce 1960. Vůz takové modele je vůbec velkou raritou. Celkem na světec jích je jen pár stovek.

Jaguar XK150 S 3.8 Drophead Coupe / Zdroj: medialeaks.ru

„V autě se zachovala původní kůže a motor. Potvrzuje se to odpovídajícími čísly. Musí se však opravit, protože nikdo ho ani nenastartoval celých 25 let,“ vysvětlil šéf Bohmas Rob Hubbard.

Jaguar každopádně našel nového majitele. Je pravda, že si musel vyprázdnit peněženku za 90 tisíc liber (přes 2,6 milionu korun). Ano, za takovou, jak se může zdát, trosku kupec utržil majlant.

Jaguar XK150 S 3.8 Drophead Coupe / Zdroj: medialeaks.ru

Nová cena byla devětkrát vyšší než původní. Předchozí majitel vozu tehdy za Jaguar zaplatil jen 10 tisíc liber (asi 295 tisíc korun). Kdyby tedy původní majitel se dožil dražby, mohl by si zajistit opravdu skvělou budoucnost. Škoda, že o tom zřejmě ani nevěděl.

PSALI JSME: REKORDMANKA GUINNESSOVÉ KNIHY NEJDELŠÍ COP OSTŘÍHALA: DŮVOD VYVOLÁVÁ SLZY U VŠECH, KDO ZA DÍVKOU SLEDOVAL

PŘIPOMÍNÁME: 5 VĚCÍ, NA KTERÝCH NELZE ŠETŘIT

Share